86 in details van eene regeling te treden, wordt voorgesteld het slot geheel te laten vervallen en de vraag dus eenvoudig te doen luiden Wenscht men bijhouding van het kadaster per bewaring beheerd door een landmeter (met welken titel dan ook)? Toch blijken ook deze bewoordingen niet geheel te bevredigen, en wijl reeds, door aanneming van het voorstel Gombault, in beginsel omtrent dit punt een beslissing is genomen, acht de voorzitter het wenschelijk deze vraag voorloopig te laten rusten en eerst in behandeling te nemen het onderwerp genoemd in vraag B 30 II, of er splitsing zal plaats hebben tusschen de technische werkzaamheden (meting en schatting) en de boekhouding. Over deze vraag wordt geen discussie verlangd, zoodat zij direct in stemming wordt gebracht. Met op enkele na, algemeene stemmen, wordt zij in bevestigenden zin beantwoord. Nu daarmee is uitgemaakt, dat vrij algemeen de handhaving der bestaande afscheiding tusschen de beide soorten van werk zaamheden wenschelijk wordt geacht, is van zelf vervallen het tweede gedeelte van vraag B 30 I, dat gebaseerd was op een vereeniging dier twee functies onder een landmeter. De Heer Boer meent, zonder op de vraag zelve te willen in gaan, dat alsnu volledigheidshalve nog behoort te worden beant woord de vraag, of er per bewaring één chef zal zijn voor de metings- en schattingswerkzaamheden, dan wel meerdere chefs, ieder met beperkten kring. De Voorzitter is bereid, dit reeds nu in stemming te brengen, hoewel het onderwerp zijns inziens ook zou kunnen behandeld worden bij de volgende vragen der agenda. De Heer van Riessen vraagt of men bovendien den landmeter voor den kantoordienst als chef der boekhouding wenscht te behouden. Uit eene stemming (zitten en opstaan) blijkt, dat een groote meerderheid tegen de aanstelling van éénen chef bezwaar heeft. De Voorzitter stelt alsnu aan de orde vraag B 40 luidende: Behoort in een der stelsels van vraag j°, werkzaamstelling van jongere landmeters ter assistentie van oudere ambtgenooten I regel te zijn; II beperkt te worden tot het noodzakelijke?

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 88