87 Ter bespoediging wil hij de stemming zoo opvatten dat de stemmen uitgebracht vóór onderdeel I worden aangemerkt als tegen onderdeel II en omgekeerd. Den Heer van Riessen komt dit minder juist voor, omdat men zeer goed bezwaar kan hebben tegen beide onderdeelen der vraag. De Voorzitter deelt alsnu mede, dat ter voorkoming van moei lijkheden over beide punten afzonderlijk zal worden gestemd en hij alzoo in stemming brengt onderdeel I. Wordt met algemeene stemmen ontkennend beantwoord. Bij onderdeel II wenscht de Heer van Riessen te worden ingelicht omtrent de beteekenis die gehecht zal worden aan het woord «noodzakelijke» wijl toch de uitleg daaraan te geven zoo geheel kan verschillen naarmate van het standpunt, dat men ten aanzien dier regeling inneemt. De Heer H. P. de Haan geeft in overweging, dit onderdeel te laten vervallen. Spreker acht het vrij wel nutteloos thans te discussiëeren over een onderwerp, waarin de beslissing wel niet aan ons zal zijn en dat trouwens niet van zooveel beteekenis is; waarom hij voorstelt, dit punt van de agenda te laten vervallen. De Voorzitter verklaart met dat voorstel genoegen te kunnen nemen, en geeft het aan de vergadering ter overweging. Wordt zonder verdere discussie besloten, van verdere bespre kingen en stemming hieromtrent af te zien. Volgt de bespreking van vraag B 50. Wenscht men instelling van bureaux voor bijhouding (kringen van gemeenten), waarin het werk (meting en schatting) door een landmeter met een teekenaar kan worden afgedaan? De Heer van Riessen vraagt, hoe naar 'toordeel van 'tbestuur, die kringen behooren ingesteld te worden, of namelijk de aan wijzing zal geschieden door den Minister of door den Ingenieur- V erificateur. De Voorzitter meent, dat dit in de praktijk wel op 't zelfde zal neerkomen. De Heer Gombault acht de uitdrukking «één teekenaar» niet vrij van bedenkingen, 't Zou toch kunnen voorkomen, dat een eenmaal ingestelde kring te veel werk opleverde voor één land meter met één teekenaar. Dan zou, wijl toevoeging van meer

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 89