88 hulp volgens den tekst der vraag zou zijn uitgesloten, een tweede kring moeten gevormd worden, wat in hooge mate onpraktisch zou zijn. De Voorzitter, dit bezwaar erkennende, deelt mede, dat de vraag zoo gesteld is geheel conform het voorstel der Asser land meters. De Heer Oldenziel licht nader toe, dat het niet in de be doeling der voorstellers lag, den maatregel zoo exclusief te doen zijn; zij hebben zich dien toestand gedacht als regel, die in voor komende gevallen gewijzigd zou kunnen worden. Ten einde zulks duidelijker te doen uitkomen wil hij achter het woord: «landmeter» inlasschen de woorden: «als regel». De Heer van Riessen acht practisch deze zaak van zoo onder geschikt belang, dat hij zou willen voorstellen verdere bespre kingen hierover te staken en de vraag te doen vervallen. De Voorzitter geeft te kennen, dat ook naar zijn meening daartegen geen bedenkingen zullen zijn; ook hij vindt de beant woording dier vraag niet zoo noodzakelijk. De vraag, of de vergadering zich met het voorstel van Riessen, kan vereenigen, wordt toestemmend beantwoord. Vraag B 6°: Behoort de opleiding tot landmeter van het kadaster verbeterd te worden? wordt met algemeene stemmen bevestigend beantwoord. Vraag B 70. a. of aan de Staatscommissie al de aan de leden gezonden gedrukte stukken omtrent het onderwerp «Organisatie en Reorganisatie van den Kadastralen Dienst», zullen worden toegezonden, wordt algemeen ontkennend beantwoord. Bij vraag B 70. b. komt nu de Heer Krijgsman terug op 't geen hij reeds vroeger in 't midden bracht. Wat in de be staande memorie omtrent de organisatie is gezegd, komt hem in hoofdzaak juist voor; alleen moet hij zich blijven verzetten tegen enkele gedeelten en voornamelijk tegen de uitlatingen omtrent de teekenaars; konden die uit de memorie gelicht worden dan zou hij kunnen instemmen met hare toezending aan de Staats commissie. De Heer de Korver stelt aan 't Bestuur de vraag, of de memorie mogelijk reeds aan de Staatscommissie gezonden is. De Voorzitter antwoordt, dat het bestuur daartoe 't recht zou gehad hebben, doch het achterwege liet, toen na de toezending

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 90