92 niet alléén en uitsluitend, ook op andere zaken, waarvoor de vereeniging propaganda maakt, is de aandacht gevestigd. Op 4 November 1903 had een bespreking plaats met Z. E. den Minister van Justitie, speciaal over het kadaster met bewijskracht; maar in dezelfde maand werden én bij Z. E. den Minister van binanciën, én bij de betrokken hoofdambtenaren, besprekingen gehouden waarvan onderwerpen waren: de Ruilverkaveling en aanvulling en wijziging van de opleiding der landmeters, van welk laatste onderwerp vooral ik hetzij uitdrukkelijk gezegd een warm voorstander ben. Wij weten allen dat de propaganda onzer Vereeniging zich juist in de laatste reeks van jaren veel meer richtte op verbetering in de opleiding der kadastrale amb tenaren en op pogingen, om, bij eventueële aan-de-orde stelling der ruilverkaveling, aan de landmeters de plaats te verzekeren, die hen o. i. daarbij toekomt. En intusschen zijn ook de meer directe corpsbelangen niet verwaarloosd. Tot staving van dit beweren neem ik hier over wat te vinden is in den XIXenjaargang van het tijdschrift, bladz. 172 en 173> en geschreven nog wel door den heer Hoffmann zelf. Het luidt als volgt: «Bij de staatsbegrooting 1897 werd door Minister Sprenger «van Eijk een regeling voorgesteld tot verbetering van de finan- tiëele positie der landmeters van het kadaster, die en te recht weinig in den smaak dier ambtenaren viel. «De Haagsche landmeters riepen met spoed alle ambtgenooten, «onverschillig of zij lid der Vereeniging waren of niet, tot een «vergadering te Utrecht op, die op 4 October 1896 plaats had en «waarin een comité ter behartiging der belangen van de amb tenaren van het kadaster werd gekozen. «De arbeid van dit tijdelijke comité werd overgenomen en voortge- «zet door een zelfstandig en onafhankelijk van het bestuur der Vereeni- «ging optredend permanent comité, in het leven geroepen krachtens «een besluit op de 13'jaarlijksche AlgemeeneVergadcringgevallen. «Op die vergadering werd eenstemmig besloten aan het in- «gestelde lichaam, voor de uitvoering zijner taak, een blanco «crediet te verleenen. «In het verslag der 15® algemeene vergadering is het bericht «opgenomen van den Voorzitter van dat comité omtrent de «werkzaamheden, die het had verricht.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 94