i5i De vierde ploeg voltooide de verkenning van het zuidelijk gedeelte van Zeeland (4de en 5de district) om daarna die van het overig gedeelte dezer provincie voort te zetten. Ze volbracht de metingen met de noodige centreeringsmetingen op de stations Aardenburg I, St. Kruis, St. Anna ter Muiden, Cadzand I, Oost burg I, Groede I, Hoofdplaat I, IJzendijke I, Assenede (B.), Philippine en Ter Neuzen I. Nog werden door haar centreeringsmetingen verricht te Westkapelle en Saeftinge, in welk punt tevens de vastleggingssteenen werden geplaatst. De inrichtingen noodig voor de opstelling der instrumenten en voorde aanwijzing der driehoekspunten, welke niet op gebouwen gelegen zijn, werden in den loop van den zomer gemaakt en de torens na voleinding der waarnemingen weer in hun vorigen staat teruggebracht, wat, evenals het vorige jaar, geschiedde door en onder leiding van twee timmerlieden in vasten dienst, aan wie daartoe de noodige gegevens werden verstrekt. De stand der terreinwerkzaamheden wordt aangewezen op het hierbij gevoegde schetskaartje. De berekeningen van de secundaire driehoeksmeting werden zooveel mogelijk voortgezet. De vereffening van de punten van den lsten rang in Zuid-Limburg, waarmee in het vorig jaar een begin werd gemaakt, werd vervolgd. Zij werd onderbroken door de vereffening van de waarnemingen voor een gedeelte van de driehoeksmeting in Noordbrabant. Onder directie van ons medelid A. W. E. Kwisthout zal daar eene meting voor het kadaster worden uitgevoerd. Deze meting zal geheel aan de nieuwe driehoeks meting kunnen aansluiten. Ten slotte zij hier nog vermeld, dat op geruchten omtrent groote her stellingen aan den toren te Zaltbommel (Hoofdpunt) aan het gemeente bestuur navraag gedaan werd omtrent den toestand van de in dien toren aanwezige vastleggingen. Het antwoord van den heer burgemeester van Zaltbommel luidde tot onze verbazing en leedwezen, dat alle vastleggings bouten reeds waren weggebroken en in bewaring waren genomen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 157