154 Delf,:- 15 Apnl I9°8' de resultaten dier waarnemingen bleek, dat een storende invloed van het verkeer nabij het Geodesiegebouw, op den Kanaalweg en in de vaart, niet is te vreezen. Leiden De Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing, H. G. v. d. Sande Bakhuizen, Voorzitter. Hk. Heuvelink, Secretaris. BOEKBEOORDEELING. H. P. CRAMER. Wet van 26 Mei 1870, Stbl. no. 82, tot regeling der grondbelasting, door latere wetten aangevuld en gewijzigd, bijgewerkt tot 1 Januari 1908, zooals die is opgenomen onder N". 91 van Jaargang i&yo der Bijgewerkte verzameling van wetten, besluiten en aanschrijvingen betreffende de directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, van aanteekemngen voor zien, voorheen door Van Dillen en Middelkoop.» 2de Druk. L. J. Veen. Amsterdam 1908. (Prijs f 1.50.) De «Bijgewerkte verzameling van wetten enz.» eene periodiek, waarvan het voor ons liggende werk deel uitmaakt als n°. 91 van jaargang 1870, herdrukt en bijgewerkt tot 1 Januari 1908, heeft tot grondslag de «Officieele» verzameling van overigens gelijken naam. De laatste ontstaat uit de reeks van voorschriften, die van wege het Departement van Financiën aan de betrokken ambtenaren der directe belastingën geregeld kosteloos worden toegezonden. Deze losse stukken behooren tot het archief, en zijn dus niet te be schouwen als particulier eigendom van de ambtenaren. De reeks bestaande jaargangen loopt van af 1823, waarbij echter valt op te merken, dat ze eerst sinds 1863 kosteloos in het bezit komen der ambtenaren; de vroegere jaargangen werden gekocht, schoon de aankoop niet verplichtend was gesteld. Daar nu de aankoop van de geheele reeks jaargangen dier officieele verzameling vrij kostbaar was, en het medenemen van dat par ticulier eigendom bij verplaatsing en detacheering lastig, terwijl een zeer groot deel van den inhoud vervallen en verouderd was, ondernamen voor ruim dertig jaar eenige ambtenaren onder hoofdredactie van controleur

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 160