Bremer de uitgave der „Bijgewerkte Verzameling enz.", later overgenomen en voortgezet door de heeren Van Dillen en Middelkoop, onder welke vlag de uitgave nog zeilt, hoewel eerstgenoemde in 1905 is overleden, en de laatste thans gepensionneerd en geen medewerker meer is. De B. V. geeft in de eerste plaats den officieelen tekst der wetten, enz. conform de Off. Verz,; wat vervallen is, wordt weggelaten onder aandui ding van het stuk,' dat daartoe aanleiding gaf. Gewijzigde wetten, be sluiten, enz. worden opgenomen,-zooals ze na en door de wijziging luiden. Voorschriften van tijdelijken aard blijven achterwege, of worden beknopt aangeduid. In de tweede plaats geeft de B. V. aanteekeningen onder den tekst van elk nommer, dat toelichting vereischt. In deze aanteekeningen worden, tenzij eene verwijzing volstaat, opgenomen alle in de Off. V., B. V., staatsbladen, vakwerken, periodieken, enz. voorkomende voorschriften, beslissingen, uitspraken van Raden van Beroep, van Gedeputeerde Staten, vonnissen, arresten, enz., welke in meer of minder nauw verband met het onderwerp staan. Voorts is, ten aanzien van wetten, soms het schriftelijk en mondeling overleg tusschen Regeering en Staten-Generaal in de aan teekeningen opgenomen. Eene andere bron werd gevonden in de zoo genaamde „schriftelijke resoluties" van den Minister van Financiën, d. z. ministerieele beschikkingen, die om verschillende redenen niet in de Off. Verz., die in den handel is, zijn. opgenomen, doch in briefvorm aan de ambtenaren zijn medegedeeld ten dienste van hunne betrekking en waar van uit dien hoofde de publicatie in vakbladen of periodieken, dus ook in de B. V. uitdrukkelijk is verboden. Onder de noodige voorwaarden zijn evenwel de samenstellers der B. V. gemachtigd, schriftelijke resoluties van algemeene strekking op te nemen. Met den stand der uitgave is men gevorderd tot den afdruk van jaargang 1903, terwijl de volgende jaargangen in bewerking zijn. Wegens den uitverkoop van de eerste deelen, is een her druk onderhanden, bijgewerkt tot heden, welke gevorderd is van 1823 tot 1870. Zoo kunnen wij dus onzen lezers gelukwenschen met de ver schijning van het herdrukt n°. 91 van jrg. 1870, dat als encyclo pedie up to date voor grondbelastingwetgeving mag gelden, een Nachschlagewerk, dat zelden onbevredigd zal laten. Voor den studeerende vooral is de'arbeid van den heer Cramer een ge schikt repetitiewerk, een toetssteen voor de kennis, verkregen door bestudeering van het in 1906 verschenen werk van den heer ter Laag (zie de bespreking op pag. 153 van jrg. 1906) en van den I. K. Elk artikel der wet vormt met de daarop gegeven

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 161