gids; het legt deze werkzaamheden op bevattelijke wijze in al haren eenvoud bloot. J. B. Robert. Jaarboek voor Notarisambt en-Registratie voor het jaar 1908, i$de druk, Eduard IJdo, Leiden 1908. Bij de aankondiging van de vorige uitgave van dit jaarboekje (Zie Tijdschr. v. K. en L. 1907, p. 26) gaf de redactie den be werker in overweging eene lijst van de ambtenaren van het kadaster op te nemen. Aan dien wenk is gevolg gegeven; wij meenen met de verschaffing van de noodige gegevens onzen ambtgenooten een dienst te hebben bewezen. Het hoofdstuk «Registratie, enz.» is thans verrijkt met eene ranglijst van inge nieurs-verificateur, landmeters, asp.-landmeters, boekhouders, teeke naars, teekenaars bij het domeinbestuur, controleurs en surnumerairs der grondbelasting en kadasterambtenaren in Nederlandsch-Indië. Het werk is voorzien van enkele geperforeerde blanco bladen ter aanteekening van eventueele abuizen, waarvan toezending aan den Uitgever wordt verzocht. Onverhoopt kon dit jaar het boekje eerst in Mei verschijnen, terwijl door eene fout in de expeditie ons eerst dezer dagen een exemplaar ter kennismaking bereikte, Ue prijs is gering: ingenaaid, gebonden of gecartonneerd 0.80. f 1— of/1.25. Vermeld zij nog, dat door H. F. A. van de Ven en G. Fikkert jaarlijks een Jaarboek voor Notarisa7nbt en Registratie wordt bewerkt, waarin eene lijst der genoemde kadastrale ambtenaren niet is - opgenomen, doch overigens van ongeveer gelijken vorm en inhoud. Uitgever is de heer G. Fikkert, n*otaris te I.oenen (Utrecht), prijs f 1.en /1.50. D. W. VEREEN1GING voor KADASTER en LANDMEETKUNDE. De gewone jaarlijksche Algemeene Vergadering van leden der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde zal plaats hebben op Maandag 28 September a. s., des voormiddags te 10V2 uur, te Amsterdam in het American Hotel. ióo

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 166