164 Op zeer verschillende wijze waren de overledenen bij onze belangen betrokken. De heer Last werd in 1858 aangesteld als adspirant-landmeter van het kadaster, waarop in 1863 volgde zijne detacheering en benoeming tot adjunct-commies aan het Departement van Financiën, bureau Kadater, en daarop in 1865 zijne benoeming tot landmeter van het kadaster ter standplaats 's Gravenhage, waar hij tot 1877 verbleef. In dit jaar werd hij benoemd tot controleur der directe belastingen en van het kadaster en in 1879 tot ingenieur-verificateur van het kadaster in algemeenen dienst, om in die functie te worden belast met het toezicht op de voorbereidende werkzaamheden voor de herziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigen dommen. Na in 1888 te zijn benoemd tot ingenieur-verificateur van het kadaster in de 8e divisie te 's-Gravenhage, viel hem in 1897 nog de onderscheiding ten deel, te worden benoemd tot secretaris der Hoofdcommissie voor de herziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen. De Regeering erkende zijne verdiensten door hem in 1900 te benoemen tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Door zijn overlijden verloor de kadastrale dienst een zijner oudste medewerkers; de ambtenaren, die onder zijne leiding werk zaam waren, hebben met den heer Last een welwillend, humaan Hoofdambtenaar zien heengaan. In den heer Modderman heeft de Rijkscommissie voor graad meting en waterpassing verloren een voortreffelijk ambtenaar, een kundig en bescheiden werker, ten volle berekend voor de vele gewichtige werkzaamheden, die hem gedurende zijn twaalfjarigen diensttijd werden opgedragen. Zijn verdiensten werden niet alleen door de Commissie op hoogen prijs gesteld, maar ook in het buitenland gewaardeerd. De dood heeft hier aan een nog veel belovend jong leven te vroeg een einde gemaakt. De heer van Walsem, in 1876 benoemd tot surnumerair der registratie, bekleedde achtereenvolgens de betrekking van ontvanger te Gennep, Boxmeer en Zaltbommel en was als inspecteur werk-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 170