onze Vereeniging in dit jaar geleden heeft door het afsterven van vijf onzer medeleden, namelijk: de heer C. E. Last, Ingenieur- Verificateur van het kadaster in de 8ste divisie, Ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, wien wij op 18 Augustus j.l. namens de Yereeniging nog mochten gelukwenschen bij gelegen heid van de herdenking van zijn vijftig-jarig ambtsfeest; de heeren landmeters H. A. Koenen en H. D. Arentsen; de heer J. Boer ma, aspirant-landmeter en de heer W. P. van Melle, teekenaar bij het Kadaster tevens voorzitter der Yereeniging van teekenaars bij het kadaster. Het heengaan dezer leden, waarvan een drietal in den bloei van hun leven, heeft ons zeker diep geschokt, en ik spreek hier namens ons allen daarover innig leedwezen uit; aan hunne nage dachtenis breng ik eene stille hulde en een laatsten eerbiedigen groet_ De pas verschenen 4e aflevering van het tijdschrift bracht U reeds het bericht van het plotseling overlijden van den heer J. van Druten te Utrecht, die ruim 24 jaren de uitgave van het orgaan onzer Vereeniging heeft verzorgd. Wegens zijn recht schapen handel en zijne groote nauwgezetheid zal zijn naam nog vele jaren met eere in onze Vereeniging genoemd worden. Dan bereikte ons nog de treurige mare van het overlijden van den heer Pijnacker Hordijk, Voorzitter van de Staatscommissie, met wien het Bestuur in het laatste jaar meermalen op aan gename wijze in correspondentie is geweest. Thans verklaar ik deze algemeene vergadering voor geopend en stel voor, tot behandeling der agenda over te gaan. De heer Gombault vraagt naar aanleiding der gelukwenschen in de openingsrede vermeld, waarom geene felicitatie is gezonden aan den heer Schavier. De Voorzitter deelt mede, dat in den regel slechts aan leden der Vereeniging gelukwenschen worden gezonden; het Bestuur heeft gemeend met den heer van Walsem eene uitzondering te moeten maken, wegens diens verdiensten jegens het kadaster. De heer Gombault zegt, dat hij in de meening verkeerde, dat de heer van Baarle niet lid der Vereeniging was. Voor de notulen der vorige vergadering wordt verwezen naar het verslag, opgenomen in de 5e aflevering van jaargang 1907 van het tijdschrift. i6g

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 175