De Voorzitter deelt mede, dat op dit verslag aanmerkingen g'emaakt zijn door de heeren de Korver (jaargang 1907 blz. 280) en van Riessen (brief 18 Maart 1908). De heer de Korver is van oordeel, dat de mededeeling van den heer Hoff man, op blz. 250 vermeld, n.l. dat een arbeider, die zijn been gebroken had, 70% van zijn loon als uitkeering had ontvangen, krachtens de ongevallenwet, niet goed in het verslag is opge nomen. De heer Hoffmann heeft echter gezegd, dat dien man eene gratificatie van ongeveer dat bedrag heeft genoten bij wijze van gunst. De heer van Riessen maakte de opmerking, dat het verslag op blz. 232 hem laat zeggen, dat hij zich verklaard zou hebben vóór de instelling van plaatselijke afdeelingen in onze Vereeniging. Hij zelf acht afdeelingen niet gewenscht en bracht dit denkbeeld op de vergadering slechts ter sprake, daartoe uitgenoodigd door eenige leden uit Assen. De Voorzitter stelt nu voor, deze mededeelingen op te nemen in het verslag dezer vergadering, waartoe besloten wordt. De notulen worden daarna goedgekeurd. Naar aanleiding van hetgeen de Voorzitter over aanmerkingen op de notulen mededeelde, vraagt de heer Hof fmann het woord en dient het voorstel in: Voortaan de revisie van het verslag ter inzage en ter correctie aan de verschillende sprekers toe te zenden, opdat openbaar worde gemaakt, wat zij hebben gezegd en niet, wat de secretaris meent te hebben verstaan. Wordt daartoe besloten, aldus de heer Hoffmann, dan zal misverstand niet meer voorkomen en het verslag aan juistheid winnen. De heer R. A. de Wal kan met het voorstel slechts dan mee gaan, als het uitvoerige of bizonder gewichtige mededeelingen geldt, hetgeen de heer Hoffmann met hem eens is. Na eenige discussie, waaruit blijkt, dat men bezwaren heeft, vooral met het oog op uitbreiding van het gesprokene en ook wijl gevreesd moet worden, dat de rondzending van de druk proeven veel tijd zal kosten, stelt de Voorzitter voor, om in het vervolg te handelen in den geest van hel voorstel Hoffmann, met dien verstande echter, dat het verslag of een uittreksel daar- 170

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 176