van slechts zal gezonden worden aan leden, die naar het oordeel van het Bestuur belangrijke mededeelingen hebben gedaan en dat die toezending slechts als proef zal gelden. De heer Gombault heeft een groot bezwaar, hij vreest voor latere bijvoegingen; ten einde die te voorkomen zou hij willen een stenographisch verslag. De heer Hoffmann zegt, dat vroeger toezending gebruikelijk was en men den laatsten keer van den goeden weg is afgeweken. De heer de Vries erkent die afwijking van het gebruik en geeft als reden daarvoor op, dat te veel gewijzigd werd; het Bestuur blijft z. i. verantwoordelijk voor het verslag. Na de opmerking van den heer van der Veur, dat «in den regel» de revisie aan den spreker moet worden toegezonden, wordt besloten als door den Voorzitter is voorgesteld n.l. in het vervolg te handelen in den geest van het voorstel Hoffmann. De Secretaris brengt namens het Bestuur omtrent den toestand der Vereeniging en de bestuurshandelingen sedert de algemeene vergadering van 23 September 1907, het volgende Verslag uit: Het aantal leden in 1908 bedraagt 211, waarvan 188 in Neder land en 23 in Indië; het aantal abonnés op het tijdschrift bedraagt 23, waarvan 19 in Nederland, 2 in Indië en 2 in Belgie. Door tusschenkomst van den boekhandel werden in 1906, 23 exem plaren van het tijdschrift verkocht. Het ledental vermeerderde met 4, dat der abonnés verminderde met één, terwijl het getal exemplaren, door tusschenkomst van den boekhandel verkocht, met 3 vermeerderde. In het afgeloopen jaar werd ontvangen f 1325.335 en uitge geven f 1248.125 zoodat de rekening over 1907 sluit met een batig saldo groot f 77.21, zijnde f 85.615 minder dan het batig saldo over 1906. Het gevreesde te kort is niettegenstaande de grootere uitgaven voor het tijdschrift, twee algemeene vergaderingen en de uitgaven voor het verkrijgen eener betere traktementsregeling, uitgebleven. Dit gunstige resultaat is in hoofdzaak te danken aan 't vrij groote batige saldo van 1906 en de mindere uitgaven aan redactie en medewerkers in 1907. De finantieele. toestand der Vereeniging kan dus tamelijk gun stig worden genoemd. i7i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 177