172 Gaat de Vereeniging echter voort met het geven van kost bare opdrachten aan het Bestuur, als die voor de opleiding tot landmeter van het kadaster en tot het verkrijgen eener betere traktementsregeling, dan zal spoedig moeten worden uitgezien naar versterking der inkomsten. De belangen der Vereeniging worden in Indië met veel toe wijding behartigd door den heer J. von Michalofski. Krachtens machtiging der vorige algemeene vergadering werd den gden November 1907 het volgend schrijven door het Bestuur verzonden: Aan het Bestuur der Pensioenvereeniging te 's-Gravenhage. In de Algemeene Vergadering der Vereeniging voor kadaster en land meetkunde op 23 September 1.1. te Amsterdam, werd gewezen op het streven van den Nederlandschen Bond voor Gemeenteambtenaren, ter verkrijging eener rijksregeling van de pensionneering dier ambtenaren in verband met de in 1905 bij de Tweede Kamer ingediende motie Drucker-Treub. Het Bestuur onzer Vereeniging, opneming dier gemeenteambtenaren in het pensioenfonds voor weduwen en weezen strijdig achtende met de belangen der reeds deelgerechtigde ambtenaren, kreeg de opdracht, zich te dezer zake tot Uwe Vereeniging te wenden, waarom het thans de eer heeft, bij U er op aan te dringen, een krachtig protest te doen opgaan tegen de opname, die de algemeen begeerde vermindering der bijdragen en verhooging der uitkeeringsmaxima in den weg zou staan. Het Bestuur, enz. Van den Secretaris der Vereeniging van Teekenaars van het kadaster werd den 2g^n November j.l. bericht ontvangen, dat voortaan slechts één bestuurslid dier Vereeniging lid zou zijn van onze Vereeniging. Deze mededeeling houdt verband met die, voorkomend in het jaarverslag over 1906, Tijdschrift jaarg. 23, blz. 218. Op de bestuursvergadering in de maand December te Arnhem gehouden .met het aftredend bestuurslid den heer E. R. de Vries, namen de heeren E. R. de Vries en R. A. de Wal op zich, om gedurende het jaar 1908 de redactie van het tijdschrift waar te nemen. Op uitnoodiging van den heer U. van Eerde, Inspecteur der

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 178