173 Dir. bel. Invoer en Acc. te Harderwijkwerd in de eerste aflevering van het tijdschrift diens oproep geplaatst «aan de Rijksambtenaren van alle takken van dienst» tot het oprichten van een Herstel lingsoord-». De groote symphatie, welke Bestuur en Redactie de plannen van den heer van Eerde toedragen, blijkt uit het besluit om deze aangelegenheid op de eerste algemeene vergadering ter sprake te brengen. Eene uitnoodiging van den Bond voor Technici om mede te werken aan een te houden congres, werd beantwoord met de mededeeling, dat het niet op den weg onzer Vereeniging ligt om aan dit congres deel te nemen. Den 2gei Februari werd te Arnhem door het Bestuur eene vergadering gehouden met de Commissie voor de traktements regeling, de heeren H. P. de Haan, M. de Vos en J. Zijlstra. Na breedvoerige bespreking van het rapport dier Commissie, dat den 3ien Januari ontvangen was, werd eenstemmig besloten Z. E. den Minister van Financiën te verzoeken, om op de gronden in het rapport der Commissie vermeld en met cijfers toegelicht, over te gaan tot invoering der regeling, als in het hieronder volgend adres aan Z. E. voorkomt. ■Vooraf werd den leden onderstaande circulaire toegezonden Vertrouwelijk. Amsterdam, datum postmerk. Aan Heeren Landmeters en Aspirant-Landmeters van het Kadaster Leden der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Mijne Heeren, Wij hebben de eer, U mede te deelen, dat van de Commissie van voorlichting in zake de regeling van de tractementen der Landmeters van het Kadaster in het begin der maand Februari is ingekomen een rapport, dat het onderwerp van overweging heeft uitgemaakt op eene gecombineerde vergadering van het Bestuur en genoemde Commissie. Naar aanleiding van dit met grooten zorg samengesteld rapport is in die vergadering unaniem besloten, aan de Regeering voor te stellen: 4 Maart 1908.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 179