174 een aanvangstractement van 1400,met tien drie-jaarlijksche ver hoogingen van 200,zoodat het maximum bedraagt f 3400, Het is ons gebleken, dat het aanbieden van deze ontwerp-regeling met den meesten spoed dient te geschieden, terwijl de motieven, die tot ge noemde regeling hebben geleid, om bijzondere redenen nog niet alle voor publiceering vatbaar zijn. Een beroep doende op het vertrouwen, waarop het Bestuur eener Yereeniging als de onze meent te mogen rekenen, vragen wij, kennis dragende van omstandigheden en verhoudingen, die uitteraard niet allen leden bekend zijn, U thans, ons te wille?i ontheffen van de op 19 Maartj.l. te Utrecht gegeven toezegging, vooraf het over te leggen rapport in eene algemeene vergadering te doen behandelen. Wij verzoeken Uw beknopt antwoord vóór 12 Maart e. k. aan den Secretaris, Valenusstraat 18 Amsterdamte willen zenden. Ter vereen voudiging zal het niet inzenden van antwoord beschouwd worden als toestemming. Hei Bestuur der Vereeniging voor Kadaster e7i Landmeetkunde, enz. De uitkomst dezer schriftelijke stemming- is gepubliceerd in de tweede aflevering van jaarg. 1908 van het tijdschrift. Den 5en Maart brachten de Voorzitter en de Secretaris bij den nieuw opgetreden Minister van Financiën een beleefdheids bezoek, voorafgegaan door een bezoek bij den heer Hoofddirecteur der Registratie en den heer Inspecteur van het Kadaster. De in te dienen voorstellen over traktementsregeling en op leiding tot landmeter konden daarbij ter sprake worden gebracht. Z. E. zeide welwillend eene particuliere audiëntie toe, om het bestuur in de gelegenheid te stellen, die voorstellen nader toe te lichten. Na daartoe ontvangen aanvraag van den heer E. van Bere- steijn, Secretaris der Yereeniging Openbare Leeszaah te Utrecht, werd hem bij brief medegedeeld, dat aan genoemde Vereeniging, tot wederopzeggens toe, gratis een exemplaar van ons tijdschrift zal worden toegezonden, onder voorwaarde, dat de leden onzer Vereeniging het tijdschrift gratis ter leen kunnen ontvangen. Het den 9e" Maart 1908 ontvangen definitieve rapport der Com missie voor de traktementsregeling werd den 7en April daaraan volgende met een adres aan Z. E. verzonden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 180