175 Het adres luidde: Aan Zijne Excellentie den Mi?iister van Financiën. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen, het Bestuur der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gevestigd te Amsterdam, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van den 4den December 1887 n°. 23, dat in den boezem der vereeniging herhaaldelijk stemmen zijn opgegaan met het doel om aan te dringen op eene verbetering der traktements regeling van de landmeters van het Kadaster, en dat dientengevolge door de besluiten van de vergadering harer leden op 19 Maart 1907 aan haar bestuur is opgedragen, de urgentie dier verbetering aan Uwe Excellentie bloot te leggen en na voorlichting door eene commissie uit de leden, eene regeling te ontwerpen, waardoor de bestaande leemten zouden kunnen worden opgeheven en eene totstandkoming van de gewenscht gebleken verbetering te bevorderen; dat ter uitvoering van die opdracht de medewerking van eene commissie van voorlichting uit de leden is verzocht en verkregen, dat deze commissie een verslag van haar onderzoek met een ontwerp tot verbetering heeft opgemaakt, waarvan het Bestuur de eer heeft hierbij een afschrift aan Uwe Excellentie over te leggen; dat het Bestuur van meening is, dat de in het verslag der Commissie aanbevolen verbetering in allen deele geschikt is om de gebleken bezwaren te kunnen opheffen; redenen, waarom adressant beleefdelijk verzoekt, dat Uwe Excellentie kennis zal willen nemen van bijgaand verslag met bijlagen en eene tot standkoming zal willen in overweging nemen van eene regeling der trakte menten van de landmeters van het Kadaster, waarbij het aanvangsalaris zal worden bepaald op ƒ1400 en tien driejaarlijksche verhoogingen van 200.zullen worden toegekend, met bepaling alzoo van het maximum salaris op ƒ3400 na het volbrengen van dertigjarigen dienst en onder verdere bepaling, dat de termijnen voor de verhooging zullen ingaan op den ien Januari of den ien Juli na dagteekening van het besluit van benoeming tot landmeter, terwijl het Bestuur eerbiedig verzoekt, op een nader door Uwe Excel lentie te bepalen dag in de gelegenheid te worden gesteld het gedane yerzoek mondeling te kunnen toelichten. 't Welk doende enz. Het Bestuur enz. Op de bestuursvergadering, den 2 8sten Maart te Arnhem ge houden, waarbij ook tegenwoordig was de heer H. P. de Haan, die als Voorzitter der Commissie voor de traktementsregeling

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 181