!77 4°. In 1891 werd in eene Algemeene Vergadering de „bestaande" opleiding gewogen en te licht bevonden. 50. Op 19 Maart T907 werd in de Algemeene Vergadering het vraag punt der agenda: „Behoort de opleiding verbeterd te worden?" bevestigend beantwoord. 6°. Eindelijk heeft de Algemeene Vergadering van 20 September 1907 als resultaat der bespreking de volgende beginselen bij acclamatie aange nomen. De eischen voor het adspirant-landmeters-examen moeten gelijk staan met die voor het eind-examen eener H. B. S. met 5-jarigen cursus. De Staat zorge voor een cursus te 's-Gravenhage, die de aspirant-landmeters prepareert voor de lessen in Geodesie aan de Technische Hoogeschool, aan welken cursus mede behooren verbonden te zijn docenten in de landbouwkunde en de rechtswetenschappen. Wij verzoeken Uwe Excellentie dringend bovenomschreven wenschen in overweging te willen nemen, en aangaande dit onderwerp te mogen worden toegelaten tot eene audiëntie op een nader door Uwe Excellentie te bepalen dag. 't Welk doende, enz. Het Bestuur, enz. 2°. Een brief aan de «Staatscommissie in zake hypotheek stelsel, registratiewetgeving enz.» en een schrijven aan de Vereeni- ging van Ingenieurs-Verificateur van het Kadaster, respectievelijk luidende: Aan de Staatscommissie in zake hvpotheekstelsel, registratiewetgeving, enz. Had het Bestuur der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde in Augustus 1.1. de eer, Uwer Commissie eene beknopte memorie aan te bieden betreffende de Organisatie en Reorganisatie van den kadastralen dienst, waarin het vraagstuk der opleiding van de7i landmeter van het Kadaster slechts in korte trekken werd aangeroerd; gevolg gevende aan een verlangen dier Vereeniging neemt haar Bestuur de vrijheid, zich aangaande dit onderwerp nogmaals tot U te wenden, door aanbieding van een als bijlage hiernevengaand exemplaar der 5de aflevering van jaargang /907 van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, waarin is opgenomen op blz. 234 a 249 de inleiding van deze materie, met een concept-adres en het eindresultaat der be sprekingen. In het bijzonder wenschen wij Uwe aandacht op het volgende daaruit te vestigen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 183