179 te willen nemen. Gaarne stellen wij ons ter beschikking Uwer Commissie tot het verstrekken van inlichtingen, welke zij noodig oordeelt. Het Bestuur, enz. Aan het Bestuut det Vereeniging van Ingenieurs- Verificateur van het Kadaster. Het Bestuur der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde neemt hierbij de vrijheid, Uweledelgestrengen mede te deelen, dat ter voldoening aan eene opdracht eener Algemeene Vergadering dier Vereeniging aan de Regeering is toegezonden een request betreffende de opleiding tot landmeter van het Kadaster. Onder aanbieding van een afschrift daarvan hebben wij, overtuigd van Uwe belangstelling in deze materie, de eer, U te verzoeken, ons pogen ter verkrijging eener systematische opleiding wel te willen steunen. Het Bestuur, enz. In afwijking met de verstrekte opdracht is dus aan de Regeering niet eene bloote mededeeling verzonden, maar een adres met verzoek om audiëntie. Aan het Bestuur was tijdens de audiëntie op 5 Maart j.l. bekend gemaakt, dat thans opnieuw aan het Departement plannen tot verbetering der opleiding werden be raamd. Het kwam daarom nuttig voor, dat de Regeering geheel op de hoogte werd gebracht met de wenschen der Vereeniging. Nadat gebleken was, dat het nuttig kon zijn, werd besloten aan elk der leden van de genoemde Staatscommissie en aan de leden der Vereeniging van Ingenieurs-Verificateur van het Kadaster eene Memorie betreffende de opleiding toe te zenden. De Inhoud dier memorie is die van pagina's 238 a 243 van den vorigen jaargang, behoudens weglating van den laatsten volzin der eerste alinea van pag. 238 en eene geringe wijziging in de eerste alinea van pag. 243; terwijl aan genoemde bladzijden nog is toegevoegd het volgende: „instellen van een zelfstandigen, specialen vakcursus. „Wij vleien ons overtuigend te hebben aangetoond, dat door de tijds omstandigheden herziening wordt gevorderd van de opleiding van den „landmeter van het kadaster en dat een overwegend gemeenschapsbelang „door de instelling van eene leerschool wordt gebaat. „Omtrent de meest wenschelijke en tegelijk uitvoerbare inrichting van „bedoelden cursus sprak de Vereeniging in hare Vergadering van 23 Sep tember 1907 het volgende als hare meening uit:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 185