„De eischen voor het aspirants-examen blijven in hoofdzaak als thans „minstens gelijkstaan met die voor het einddiploma eener H. B. S. met vijf- Jarigen leergang. „Aan den cursus, die bij voorkeur te s-Gravenhage gevestigd zij, als „gelegen in de onmiddellijke nabijheid van Delft, en waaraan naast verder „personeel verbonden worden een rechtsgeleerde en een landbouwkundige „kunnen de aspiranten in korten tijd bekwaamd worden voor het volgen „der colleges in geodesie aan de Technische Hoogeschool en in aansluiting „aan dit onderwijs verder worden opgeleid voor hun lateren werkkring. „Na deze theoretische en zooveel mogelijk practische opleiding zouden „de adspiranten, alvorens tot kadaster-landmeter te worden aangesteld, nog „eenigen tijd aan een kadasterkantoor werkzaam moeten zijn." Aan de Staatscommissie werd nog medegedeeld, dat alle van de Vereeniging uitgaande geschriften, die daarvoor in de termen vallen, in het vervolg in voldoend aantal exemplaren aan hare leden zullen worden toegezonden. De audiëntie voor beide onderwerpen had plaats op den 28en April des namiddags. Aan deze audiëntie ging vooraf een bezoek bij den heer Hoofddirecteur der afdeeling Registratie. Zoowel bij den Minister als bij laatstgenoemden hoofdambtenaar werden de conclusies, in het verslag voorkomende, krachtig ver dedigd en na de financieele bezwaren tegen volledige inwilliging te hebben vernomen, werden de belangen der meest verongelijkten in het bijzonder krachtig aanbevolen. Daarbij bleek telkens, dat men van de billijkheid eener betere regeling der traktementen volkomen overtuigd was. Ook de noodzakelijkheid eener betere opleiding tot landmeter werd niet ontkend. Door den Minister werd nadrukkelijk gewezen op den ongunstigen financieelen toestand, waarmede hij dit jaar rekening had te houden. Op eene uitnoodiging, ontvangen van den heer H. Hartmann, Stadtvermessungs-Inspector te Plauen, om sympathie te betuigen met het voornemen tot het houden van een internationaal Geodeten- congres, werd door ons geantwoord, dat wij veel sympathie voelden voor dit voornemen en het op de a.s. algemeene vergadering ter kennis der leden zouden brengen. Ter voldoening aan de opdracht der vorige algemeene ver gadering werden concepten voor statuten en huishoudelijk reglement ontworpen, om zoo noodig te dienen als leiddraad bij de bespreking IÖO

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 186