i83 2°. het daarheen te willen leiden, dat het bedrijf van „arbeider bij het landmeten" in de ongevallenwet als verzekeringsplichtig worde opgenomen. 't Welk doende enz. Het Bestuur, enz. Den 7 en September werd aan elk der leden van de Staten- Generaal een exemplaar gezonden van het «Verslag betreffende de tractementen der Landmeters van het Kadaster, begeleid door de volgende circulaire: Amsterdam, September 1908. Aan den Edelmogenden Heerte Lid der e Kamer der Staten-Generaal. Het Bestuur der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde heeft de eer, Uedelmogende aan te bieden een Verslag betreffende de tracte menten der Landmeters van het Kadaster, gelijk dit door ons werd aan geboden aan Z. E. den Minister van Financiën, met beleefd verzoek van dan inhoud daarvan wel te willen kennis nemen en bij de behandeling der a.s. Staatsbegrooting zoo mogelijk ons streven tot opheffing der mis standen te willen steunen. Het Bestuur voornoemd, enz. Na de teleurstelling bij het bekend worden der Staatsbegrooting werd nog, den i8en September, de onderstaande circulaire aan de leden der Tweede Kamer verzonden. Amsterdam, 18 September 1908. Aan den Edelmogenden Heerte Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal. In het begin dezer maand namen wij als Bestuur der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde beleefd de vrijheid, U aan te bieden een „Verslag betreffende de tractementen der Landmeters van het Kadaster" gelijk dit in de maand April door ons werd aangeboden aan Z. E. den Minister van Financiën. Dit rapport werd door ons bij Z. E., die zoo bereidwillig was ons daartoe eene bijzondere audiëntie te verleenen, breed voerig toegelicht. Wij meenden dan ook met het volste vertrouwen uit de toezeggingen van Z. E. te mogen afleiden, dat al moge ook dit jaar

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 189