i8s Het voorgelezen jaarverslag omtrent de bestuurshandelingen geeft den heer Hoffmann aanleiding het woord te vragen; hij deelt de volgende door hem op schrift gestelde bezwaren mede: Naar aanleiding van het verslag der traktementen-com missie wensch ik op te merken, dat wij ons bereid toonen, verbetering van ons maatschappelijk aanzien prijs te geven voor eene geringe verhooging van traktement. Dit toch wordt op bldz. 14 betoogd; daar lezen wij, nadat eerst is uiteen gezet, dat het lot van den landmeter is, steeds landmeter, d.w.z. ambtenaar van inferieuren rang te blijven, omdat ingenieur-verificateur voor slechts weinigen bereikbaar is, en het beheer der 34 kantoren ten deel viel aan ambtenaren der registratie: «dat eene regeling, waarbij door eene verbetering van het maximum-traktement aan dit bezwaar eenigzins kan worden tegemoet gekomen, er ongetwijfeld krachtig toe zal mede werken om het ontbrekende minder zwaar te doen gevoelen.» M. d. V., dat noem ik zijn eerstgeboorterecht voor een schotel linzen verkoopen Voor mijn persoon stellig sta ik niet alleen protesteer ik tegen deze zinsnede, in strijd met den aanhef van B. Reor ganisatie, bldz. 15 en 16 der oude Memorie. B. Reorgani satie, gewijzigde Memorie, is voldoende mat en kleurloos om er niet, hoogstens maar heel even, aan in den weg te staan. Nog zou ik willen vragen of het Bestuur wel heeft over wogen, dat deze zinsnede den geheelen verleden arbeid onzer vereeniging tot een paskwil maakt, het volgende compromis in uitzicht stelt: «Voor een beetje geld beloven wij, nimmer meer te zullen tornen aan eene organisatie, van welke wij voortdurend en onverholen hebben getuigd, dat zij onze sympathie niet bezit. Waar het Bestuur de tractementen-commissie overhaalde, hare beschouwingen en berekeningen te bouwen op een maximum van f 3400.—, meen ik het Bestuur, voor de weinig gelukkige uitlating verantwoordelijk te mogen stellen. Art. 11 onzer statuten zegt: «De leden ontvangen alle geschriften, die van de ver eeniging uitgaan, gratis.».

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 191