i87 geheel voor zijne rekening; daarbij worden geene aanspraken prijs gegeven. De aangevoerde gronden werden ook door Z. E. den Minister en den heer Hoofddirecteur billijk gevonden en alleen de alom bekende malaise heeft de invoering eener betere regeling weer houden. Dat onder deze omstandigheden de eischen gesplitst zijn en voorloopig alleen de invoering der driejaarlijksche periode gevraagd wordt, komt alleszins billijk voor. Hij meent dat daarvoor het Bestuur geen blaam verdient. De heer H. P. de Haan, Voorzitter der commissie voor de traktementsregeling wenscht iets in het midden te brengen over den aanval door den heer Hoffmann op het Bestuur. De com missie stelt zich geheel verantwoordelijk voor het verslag en komt met kracht op tegen de uitdrukking van den heer Hoffmann, waarbij sprake is van een eerstgeboorterecht, verkocht voor een schotel linzen! In het verslag wordt slechts gewezen op een feit; hij leest de betreffende alinea op bldz. 14 van het verslag voor en legt daarbij den nadruk op dat feit, n.l. «dat bet beheer der 34 kantoren uitsluitend aan de ambtenaren der registratie ten deel valfa. Daaruit blijkt niet, dat van eenig recht afstand wordt gedaan. De heer Hoffmann dankt voor de uitgebreide repliek. Op art. 11 der statuten terugkomende, zegt hij, dat als de leden niet de geschriften ontvangen, die aan commissies worden toegezonden, zij niets kunnen mededeelen, als hun daaromtrent door belang stellenden inlichtingen worden gevraagd, vóór het verslag der jaarvergadering is verschenen. Hij meent, dat bij eene zaak van zoo algemeen belang als de opleiding, niets aan de leden mag worden onthouden. Vooral niet, als die stukken ook worden gezonden aan niet-leden. Wat afstand van aanspraken betreft, hij heeft in die zinsnede gelezen: «geef mij f 3400.en ik zal voor immer tevreden zijn». De Voorzitter zegt, dat stukken ook alleen dan aan niet-leden gezonden worden, als het belang der zaak dat medebrengt. Niet alles is steeds, of direct voor publiceering vatbaar; het oordeel daarover komt aan het Bestuur toe. De heeren Zijlstra en Hondius zijn het inzake de niet- toezending aan de leden der laatste in het jaarverslag genoemde memorie, eens met den heer Hoffmann.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 193