188 De heer Boer deelt mede, dat de memorie over de opleiding, aan de leden der Staatscommissie aangeboden, feitelijk niets anders is, dan wat reeds staat in het tijdschrift jaargang 1907, verslag der vergadering. Naar aanleiding van het schrijven door het Bestuur in opdracht der vergadering van 23 Sept. 1907 aan de Staats commissie gezonden, heeft hij de aandacht gevestigd op het nut van eene toezending aan elk der leden van die commissie. Gemaks halve is toen niet de betreffende aflevering van het tijdschrift gezonden, maar een overdruk, waarin alleen datgene voorkwam, wat op de zaak betrekking had. De inhoud was aan alle leden bekend en toezending dus overbodig. In het algemeen komt het hem voor, dat het verzenden en publiceeren van stukken is eene kwestie van takt en doorzicht, waarbij men vertrouwen moet hebben in bestuur en redactie. Hij herinnert aan de geschiedenis der memorie Organisatie en Reorganisatie. Hierna ontspint zich een debat tusschen de heeren Boer en Hoffmann over de wijze, waarop met die memorie, gewijzigd of ongewijzigd, gehandeld is: Op voorstel van den heer van der Veur wordt dit debat ge sloten en het door den secretaris uitgebracht jaarverslag goedgekeurd. Op uitnoodiging van den Voorzitter brengt de heer J. W. den Hartogh, namens de commissie tot naziening van de rekening en de verantwoording der geldmiddelen over 1907, verslag uit. Hij deelt mede, dat beide in orde bevonden zijn. Hierna wordt, onder dankzegging, aan den penningmeester van dat beheer décharge verleend. De Voorzitter betuigt der commissie van naziening, den heeren A. S. Keurschot, J. W. den Hartogh en J. Suk, den dank der vergadering voor hunne moeite. De heer Suk geeft het bestuur in overweging, dé administratie eenvoudiger in te richten, hetgeen de voorzitter toezegt. De begrooting voor 1909 met totalen van f 1140 aan inkomsten en aan uitgaven, wordt goedgekeurd. Aan de orde komt daarna de voorziening in de redactie van het tijdschrift. De Voorzitter herinnert er aan, dat op de vergadering van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 194