in de uitspraak der vergadering" en nemen de redactie voor jaargang 1909 op zich, waarvoor zij den dank der vergadering ontvangen. Gekomen tot punt /der agenda: bepaling der plaats van bijeen komst in 1909, wordt besloten dit punt aan te houden en te behandelen bij punt i. Daarna is aan de orde de verkiezing van een lid van het Bestuur in de plaats van den heer R. A. de Wal (niet herkiesbaar). De Voorzitter het woord nemend, acht het van algemeene bekendheid, dat de heer de Wal een bekwaam en ijverig bestuurslid is; het Bestuur maakte in het voordeel en het belang der Vereeniging gebruik van die eigenschappen zooals o.a. bij behandeling der opleiding tot landmeter en bij het plotseling openvallen der redactie ruimschoots bleek. Hij zegt den heer de Wal namens de Vereeniging en het Bestuur dank voor de aangename samenwerking en spreekt de hoop uit, dat hij nog vele jaren werkzaam zal willen blijven in het belang der Ver eeniging. (Applaus). De heer de Wal dankt den Voorzitter voor zijne hartelijke woorden, bij hem zal steeds in herinnering blijven, de aangename wijze, waarop hij met zijne medebestuursleden heeft samengewerkt. De heer J. den Hartogh geeft in overweging om alvorens tot de verkiezing van een nieuw bestuurslid over te gaan, eerst te pauseeren, waartoe wordt besloten. Te kwart voor twee wordt de vergadering heropend. Als stemopnemers fungeeren op verzoek van den Voorzitter de heeren Hengeveld en M. Pollen. Uitgebracht worden 56 stemmen (waarvan 1 blanco). De heer Zijlstra verkreeg 17, de heer van Riessen 15, de heer de Korver 11, de heer de Vos 5, de heeren Oldenziel en ten Braak ieder 2 stemmen, terwijl de heeren Meijer, Kanngiesser en M. Pollen ieder 1 stem verkregen. Daar geen der heeren eene meerderheid heeft, wordt eene vrije stemming gehouden. De heer van Riessen verzoekt op hem geene stemmen uit te bren gen, daar hij om persoonlijke redenen geene benoeming kan aannemen Bij de tweede vrije stemming worden uitgebracht 59 stemmen 190

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 196