101 en verkrijgen de heer Zijlstra 31, de heer de Korver 23, de heer de Vos 2 stemmen, de heeren M. Pollen, Oldenziel en ten Braak ieder 1 stem. De heer Zijlstra aldus gekozen zijnde, beantwoordt de vraag van den Voorzitter of hij de benoeming aanneemt, bevestigend, na te hebben verklaard, dat hij zijne benoeming beschouwt als de voortzetting van het beginsel, dat nu drie jaren geleden te Maastricht werd gehuldigd, om n.l. een der jongere leden in het Bestuur te kiezen. De Voorzitter wenscht den heer Zijlstra geluk met zijne benoeming en de Vereeniging met de gedane keuze. Overgaande tot behandeling van punt h der agenda, zegt de Voorzitter: In de eerste aflevering van het Tijdschrift jaarg. 1908 blz. 39 is een stuk opgenomen van den heer U. van Eerde, inspecteur der belastingen enz. te Harderwijkover het oprichten van een ondersteuningsfonds, met het doel om een herstellingsoord te verkrijgen voor ziekè rijksambtenaren. Deze poging van den heer van Eerde werd ook door Uw, bestuur met blijdschap begroet en zooals U reeds is medegedeeld, bij noot der redactie, zou het Bestuur dit punt op deze algemeene ter sprake brengen. Zooals U bekend is bestaat reeds een dergelijk herstellingsoord voor onderwijzers te Lanteren, een ander te Vorden voor het personeel der Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij, terwijl dit jaar pogingen werden aangewend door de vereeniging Willen is Kunnenom eene dergelijke inrichting te verkrijgen voor het personeel in dienst der gemeente Amsterdam. Op Zondag 21 Juni j.l. werd in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Utrecht eene vergadering gehouden, om de wenschelijkheid en mogelijkheid te bespreken van de oprichting van zulk een ondersteuningsfonds. Wat daar besproken is, kan men in ons tijdschrift op blz. 128 jaargang 1908 lezen. Er werd toen eene commissie van voor bereiding benoemd, bestaande uit 5 leden, aan welke het recht gegeven werd, zich meerdere leden toe te voegen. Wij wenschen nu aan de vergadering de vraag voor te leggen, of ter bevordering dezer zaak eventueel gelden uit de vereenigings-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 197