kas mogen worden beschikbaar gesteld, doch voorloopig slechts voor de vergoeding van reis- en verblijfkosten, indien bijv. een der leden onzer Vereeniging mocht worden uitgenoodigd, zitting te nemen in de voor dat doel reeds gedeeltelijk gekozen commissie. Uw Bestuur is van oordeel, dat de Vereeniging het pogen van den heer van Eerde op deze wijze reeds kan steunen. De heer Gombault heeft tegen het verleenen van steun voor dit goede doel geen bezwaar, maar dan zonder voorbehoud. Werd geen onzer leden in de Commissie gekozen, dan zou de steun onzer Vereeniging vervallen. Achten wij het doel goed, dan ook steun in elk geval. Hij wenscht, dat het Bestuur ge machtigd worde, zoo noodig, bij te dragen in de oprichtingskosten. De Voorzitter meent, dat voor de eerste besprekingen geene andere kosten noodig zullen zijn dan reis- en verblijfkosten. De heer Gombault acht in ieder geval steun noodig voor oprichtingskosten en wil het Bestuur daarvoor crediet geven. De Voorzitter is van oordeel, dat daarvoor bijdragen zullen gevraagd worden en zeker ook zullen komen van de personeele leden der nieuwe vereeniging; hij vraagt, of het voorstel Gom bault wordt ondersteund. (Applaus.) Na eenige discussie wordt aangenomen, dat aan het Bestuur een crediet zal worden verleend van hoogstens 25 gulden als bijdrage der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde in de oprichtingskosten; dat daarenboven reis- en verblijfkosten kunnen worden toegekend voor het geval een der leden der Vereeniging, als zoodanig, wordt uitgenoodigd om zitting te nemen in de commissie van voorbereiding, die op den 21 Juni te Utrecht is gekozen. Overgaande tot punt i acht de Voorzitter, dat het allen bekend is, dat onze Vereeniging in 1909 vijf en twintig jaren zal hebben bestaan. De vraag is nu, of de vergadering van oordeel is, dat deze gebeurtenis feestelijk zal worden herdacht en of het Bestuur in dat geval gemachtigd wordt, daarvoor gelden uit de vereenigings- kas te besteden. Met 42 stemmen voor, 15 tegen en 2 in blanco wordt tot feestelijke herdenking besloten. Daar geen der leden op staanden voet eenig plan van de wijze, waarop de herdenking moet plaats hebben, aan de hand kan 1Q2

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 198