ï94 gadering zoo weinig mogelijk belemmeren in hunnen arbeid. Wanneer in statuten te veel omschreven is, bestaat er aanlei ding tot verdeeldheid van meening; dat moet vermeden worden. Wie te veel wil zeggen, zegt veelal niets; dit geldt ook voor statuten. Aan de voorwaarde van beknoptheid en duidelijkheid voldoen de tegenwoordige statuten; zij hebben reeds ruim twintig jaren bestaan, zonder noemenswaard blijk te geven, dat zij aan de eischen van den tijd niet meer voldoen. Voor eene wijziging moeten overwegende gronden zijn; het bestaan daarvan is tot nog toe niet aangetoond. Wil men de Vereeniging van karakter doen veranderen en er een vakbond van maken, dan alleen bestaat reden voor statuten wijziging. Daar onze Vereeniging evenwel eene gecombineerde wetenschappelijke en vakvereeniging is, acht het bestuur statuten wijziging niet gemotiveerd en ontraadt deze ten sterkste. Tegen het toevoegen aan de statuten van een huishoudelijk reglement heeft het Bestuur geen bezwaar. In de circulaire, waarbij de ontwerpen voor statuten en huis houdelijk reglement zijn verzonden, werd den leden verzocht, hunne zienswijze, waar die mocht afwijken van die van het Bestuur, vóór den i2den Augustus j.l. aan den secretaris mede te deelen. Aan die uitnoodiging hebben gevolg geven de heeren: Gombault, de Korver, van Riessen, Zijlstra, van Beur den en de Vos, benevens in vereeniging, uit Assen, de heeren: Oldenziel, Feenstra, de Grebber, Boddé, Kanngiesser en Staal en uit Zutphen en Heerenveen de heeren de Vroome, Bakker en Klompe. Van den heer Hoffmann werd bericht ontvangen, dat familieomstandigheden hem verhinderden aan het verlangen van het Bestuur te voldoen en dat hij vertrouwde, dat hem gelegenheid zal worden geboden, bij de te houden algemeene beschouwingen mondeling de bezwaren in het midden te brengen, welke hij gaarne te voren schriftelijk ter kennis had gebracht. Het Bestuur, dat de concepten slechts als eene proef en als een leiddraad wil beschouwd zien, heeft rekeninggehouden met die verschillende zienswijzen en in verband daarmee de redactie van eenige artikelen gewijzigd en aangevuld. Die wijzigingen en aanvullingen zullen, zoo noodig, bij de artikelen vermeld worden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 200