195 De heer Hoffmann verkrijgt het woord voor de volgende beschouwingen Op 23 September 1907, ter gelegenheid der Algemeene Ver gadering, vroeg het Bestuur opdracht tot voorbereiding der statutenwijziging, onder machtiging deze taak, desgewenscht geheel of gedeeltelijk over te dragen aan eene door haar te benoemen commissie (T. v. K. en L. 1907, blz. 232). De vruchten van zijnen arbeid ontvingen de leden omstreeks 17 Juli j.l., vergezeld van eene circulaire, welke in den aanhef bericht, dat het onze vertegenwoordiging niet ^/-^noodzakelijk voorkomt tot statutenwijziging over te gaan. Deze opvatting schijnt bij het Bestuur in den loop van enkele weken tot eene overtuiging te zijn aangegroeid, zoo sterk, dat de Heeren haar op de agenda onder k 1°. in eene vraag meenen te moeten voorleggen aan de vergadering. Zulk doen lijkt mij eigenaardig! Het Bestuur ontving de nota der H.H. van Riessen, J. H. de Wal en Zijlstra tijdig genoeg, om reeds op de ver gadering van verleden jaar tegenover het voorstel kleur te kunnen bekennen. Het liet zulks echter na. Maanden verloopen, zonder dat het in zoo gewichtige aange legenheid eenig levensteeken geeft, en eindelijk, als het zoover komt, voegt het daaraan toe een mededeeling, waarbij het be- dektelijk verklaart nutteloozen arbeid te hebben verricht, en bovendien eene uitnoodiging, om binnen een termijn van vier weken afwijkende zienswijzen ter kennis te willen brengen. Dit optreden lijkt mij tegenover de leden, tegenover deze vergadering kwalijk te verantwoorden. En wel, omdat het m. i. niet te verdedigen is, dat men zonder voorbehoud een opdracht aanvaardt en tien maanden later zegt: «Zie, wij gaven gevolg aan uwe lastgeving, maar zonder eenige opgewektheid, zonder de minste toewijding; het onderwerp boezemde ons hoegenaamd geen belangstelling in, wij waren het veeleer vijandig gezind, waarom wij, ofschoon daartoe de bevoegdheid bezittende, nalieten het commissoriaal te maken.» Nu is het mogelijk, dat deze voorstelling van het overleg der Heeren niet geheel juist is, dat hun gemeenschappelijke gedachten- gang, toen het concept gedrukt voor hen lag, zich in een eenigs-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 201