q6 zins andere richting bewoog, dan ik zooeven mij veroorloofde te onderstellen. Zij kunnen ook als volgt hebben geredeneerd. «Het is in strijd met de voorschriften der rechtschapenheid, een zonder beding aangenomen opdracht uit te voeren op de wijze als wij deden.» «V\ ij schoten te kort, en willen dat wel, doch niet rechtstreeks, bekennen.» «Het was verkeerd van ons gezien, slechts twee maanden vóór de algemeene vergadering met ons concept voor den dag te komen, tien maanden te vertreuzelen, en daartegenover den leden slechts één maand beraad toe te staan.» «Ook kan het niet door den beugel, dat wij in onze circulaire bij voorbaat stemming maakten tegen de voorgenomen statuten wijziging; wij hadden moeten trachten neutraal te blijven, en was ons dat niet mogelijk, eene commissie moeten benoemen.» «Dan valt ons het geleverde werkstuk, nu het gedrukt voor ons ligt, niet mede.» «Het is onvoldragen, eng van opvatting, het huishoudelijk reglement zelfs reactionnair.» «Onvoldragen, wijl wij vergaten de oude statuten, ter verge lijking, naast ons concept te plaatsen, een bedenkelijk verzuim, omdat menigeen vergeefs naar het hem indertijd uitgereikte, losse velletje papier zal zoeken, waarop onze fundamenteele wet ge boekstaafd staat.» «Onvoldragen, vooral daarom, wijl wij vergaten eene Memorie van Toelichting bij de voorgestelde nieuwe Grondwet te schrijven; denk toch eens aan, «een wetsontwerp zonder Memorie van toelichting, doch begeleid door een verzoek om een Memorie van Antwoord!» «Eene wetenschappelijke vereeniging en zulke legislatieve ma nieren, hoe rijmt zich dat te saam; wij weten toch beter, als blijkt uit art. 10, ie (statuten), waar eene memorie van toelichting op voorstellen door één of meer leden ingezonden, verplichtend wordt gesteld.» «Dan valt ons op, rustig nalezend, contradictie, of eene poging om het clandestien allen naar den zin te maken, als wij art. i (statuten) doel der Vereeniging stellen tegenover art. 14 (huishoudelijk reglement), waar gesproken wordt over optreden voor de belangen der leden.»

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 202