198 Zijn verleden staat mij daarvoor borg; jaren geleden speurde hij de klip, waarop ons huikje zou stranden; hij keerde zich toen van ons af, hield op lid van onzen kring te zijn, tot nu, drie jaren geleden, een blijder toekomst verwachtende, hij het oogen- blik aangebroken achtte, om in ons midden weder te keeren. Ik hoop, dat het hem gegeven mag zijn, de wijziging onzer statuten tot stand te brengen, en geef daarom aan het Bestuur en aan de aanwezige leden in overweging, punt k voor 't geheel te vervangen door de volgende, in stemming te brengen motie: de Vergadering, kennis genomen hebbende van de coneept-statuten en het concept- huishoudelijk reglement, zegt aan het Bestuur dank voor zijn geleverden arbeid van oordeel echter, dat het wenschelijk is aan eene bizondere commissie de verdere behandeling dezer aangelegenheid op te dragen; verzoekt mitsdien aan het Bestuur, dienovereenkomstig in den loop van het aanstaande vereenigingsjaar maatregelen te willen nemen Ten slotte merk ik op, dat de vraag, geformuleerd op de wijze als het Bestuur zulks onder punt k der agenda meent te mogen doen, in het stadium waarin de onderwerpelijke aangelegenheid zich bevindt, in strijd is met art. 13 onzer vig-eerende fundamen- teele wet. Zoo eenvoudig als het Bestuur het zich voorstelt, is de weg niet, om eene haar onwelgevallige zaak van de baan te krijgen. De heer Zijlstra vraagt kennisneming van de ingekomen amendementen, om zuiver te kunnen oordeelen. De Voorzitter acht het gevaarlijk, aan dit verzoek nu reeds te voldoenhij deelt nog eens mede, dat amendementen en adviezen van diverse leden inkwamen en dat er daarbij zijn van gelijke strekking als hetgeen door den heer Hoffmann wordt bepleit. Overgaande tot beantwoording van den heer Hoffmann, zegt hij, dat deze er zeer vaardig in is, de vergadering op aangename wijze bezig te houden met het uitdeelen van standjes en pluimpjes. Hij meent, dat het Bestuur voorlichting en steun had mogen ver wachten, juist van hem. Velen gaven adviezen en stelden amende menten voor, van hèm kwam slechts bericht, dat hij verhinderd was

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 204