De heer Gombault heeft weinig aan het betoog van den heer Boer toe te voegen. Hij acht echter de voorgestelde stemming, zooals het bestuur die over punt k. f wil, onzuiver. In de statuten zal allicht iets te wijzigen zijn. Hij geeft in over weging, stemming over cardinale punten. De lieer van Riessen: De heer Boer heeft drie kwesties gesteld: zuiver wetenschappelijke vereeniging, vakvereeniging of wetenschappelijke vakvereeniging, zooals ze gegroeid is. Eene zuivere vakvereeniging heeft, naar spreker meent, voor ons geen reden van bestaan; de aandrang gaat in de richting van het derde punt; hij is van oordeel, dat het doel en streven van 25 jaren moet worden neergelegd in de statuten. De vereeniging behartigt mede de belangen der ambtenarenwaarom dat niet uitgespro ken? Hij is het voorts eens met het voorstel van den heer Gombault. De heer Hoffmann kan niet meegaan met het betoog van den heer Boer, omdat het niet mogelijk zal zijn overeenstemming te krijgen tusschen oude statuten en een nieuw huishoudelijk reglement. Behartiging van belangen, kan tot op zekere hoogte een steun zijn. Naar aanleiding van hetgeen de heer Gombault gezegd heeft in de jongste vergadering van de vereeniging «Rechtstoestand voor burgerlijke ambtenaren» over een protest van een der sprekers wegens het weigeren van verlof aan een ambtenaar der gemeente Amsterdam, ter bijwoning van die ver gadering, vraagt hij, «welke houding zal in een geval van wille keur door onze vereeniging worden aangenomen?» en «wat heeft de heer Gombault, als vertegenwoordigend lid onzer vereeniging, toen hij hij zijn betoog hield, gedacht omtrent het karakter van onze vereeniging; stond zij hem op dat oogenblik als eene vak vereeniging, of als eene wetenschappelijke vereeniging voor den geest?» Spreker stelt voor, de zaak commissoriaal te maken. 2Ö0 De heer Gombault komt op tegen het protest van den heer Smit. Zoolang de reden van de verlofsweigering niet bekend is, noemt hij protest voorbarig. De aanneming van de motie ontraadt hij ten sterkste. Als er onder de ambtenaren slachtoffers van willekeur vallen, dan moeten hun vakvereenigingen daarvoor opkomen, daartoe mag de Bond niet dienen. Handelsblad27 Sept. '082e blad).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 206