komt op tegen hetgeen de heer van der Veur heeft gezegd over de jongere leden. Ook een jongere kan een gezond oordeel hebbenhij acht die voortdurende splitsing in ouderen en jongeren ongewenscht. Onze Vereeniging kan noch eene vakvereeniging noch eene zuiver wetenschappelijke vereeniging zijn. De bedoeling is dat alles juist geformuleerd worde. De heer Hoffmann zegt den heer van der Veur, dat diens voorstelling te rooskleurig is. Eerst in 1897 begon men onder leiding van den heer Gombault met de behartiging der ambte- naarsbelangen; daarover had men sedert 1887 gezwegen. Eerst na 1897 werd onder speciale leiding van den heer van der Veur betere vergoeding van reiskosten bepleit. Aan den heer Gom bault vraagt hij antwoord op de door hem naar aanleiding zijner uitspraak in de vergadering van den Rechtstoestand gestelde vragen. De heer Gombault: Door hier gebruik te maken van een kort verslag in een dagblad over eene vergadering van eene andere vereeniging, waar trouwens heel andere zaken werden behandeld, doet de heer Hoffmann zeer verkeerd. Het daar gesprokene heeft niets te maken met de vraag, of wij eene vak vereeniging zullen krijgen, al dan niet. De Voorzitter acht de zaak thans voldoende toegelicht en zegt: Wij hebben volgens het gebruik eene vereeniging, die niet alleen wetenschappelijk is. Willen wij praktisch zijn, dan laten wij de zaak zooals ze is; ook het niet-herkiesbaar zijn van den secretaris, al is diens taak niet gemakkelijk, is niet van overwegend belang. Hij constateert, dat de meeningen ten slotte niet zoover uit elkaar loopen. De heer Oldenziel wenscht nog een enkel woord te spreken namens de jongeren; hij meent, dat hunne belangen niet altijd naar behooren worden behartigd, als men dat vergelijkt met hetgeen de Vereenigingen der Ingenieurs-Verificateur, der Boek houders en der Teekenaars van het Kadaster bereikten. Met 35 stemmen voor, 20 tegen en 3 blanco wordt de vraag «Is enkel toevoeging van een huishoudelijk reglement voldoende?» bevestigend beantwoord. Door dezen uitslag kan stemming over statutenwijziging achter wege blijven. De Voorzitter stelt voor, thans de hoofdpunten aan te geven voor het huishoudelijk reglement en het ontwerpen daarvan 202

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 208