217 §2 7- Pensioenwetten. Van meer dan eene zijde werd de wenschelijkheid betoogd van een codificatie onzer pensioenwetgeving, die thans verspreid ligt in een groot aantal wetten, waarvan het onderling verband soms moeilijk is te over zien. Zulk een codificatie zou dan een algemeen deel moeten bevatten, namelijk de bepalingen, die gelden voor alle categoriën van pensioen gerechtigden en een speciaal deel, inhoudende de bijzondere regelen, voor speciale categorieën geldende. Voorts werd geklaagd, dat de uitbetaling van den eersten termijn van een toegekend pensioen dikwijls lang op zich laat wachten. Men verzocht den Minister, een zoo spoedig mogelijke uitbetaling te willen bevorderen. §28. Pensioenregeling voot zijdelingsche diensten. Sommige leden verklaarden zich teleurgesteld, dat, terwijl in de Memorie van Antwoord betreffende de vorige begrooting werd medegedeeld, dat een wetsontwerp, houdende bepalingen omtrent de vergelding met pen sioen van in zoogenaamden zijdelingschen Staatsdienst bewezen diensten, de Kamer spoedig zou bereiken, daarvan sinds dien niets is vernomen. Gevraagd werd, hoe het met deze aangelegenheid thans staat. 29. Inkoop van tijdelijke diensten. Ook zou men gaarne vernemen, of van dezen Minister een voorstel is te wachten tot regeling van den inkoop van tijdelijke diensten. Artikelen. Art. 3. Sommige leden zooden gaame vernemen: i°. hoeveel de ver hooging bedraagt van hoofdstuk VIIZ? der Staatsbegrooting voor 1909, in vergelijking met die voor 1908, wegens de periodieke verhooging van traktementen volgens de thans geldende regelingen; 2°. met welk bedrag dit hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1909, in vergelijking met die voor 1908, wat het Departement betreft, verhoogd is wegens de raming op den grondslag van het aanhangige wetsvoorstel, betreffende de toekenning- van periodieke traktementsverhoogingen aan alle ambtenaren bij de Depar tementen van Algemeen Bestuur) Gedrukte Stukken, Zitting 19081909, n°. 65). Men wenschte deze opgaven te ontvangen, ten einde zich reken schap te kunnen geven van den invloed van het stelsel van periodieke traktementsverhoogingen voor de stijging van het Staatsbudget. Art. 6. Door sommige leden werd er op gewezen, dat de ambtenaren bij de Grootboeken der Nationale Schuld en het Agentschap van het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 223