ERRATA. schaffen van de verdeeling der ambtenaren, met het toezicht op den invoer belast, over de verschillende deelen van het land. De leden, die zulk een overzicht wenschten, koesterden de verwachting, daaruit eenig licht te kunnen putten voor de beantwoording der vraag, of, bij wijziging van het tarief van invoerrechten, het ambtenarenkorps waarschijnlijk zal moeten worden uitgebreid en of daarin wijzigingen zullen moeten worden aangebracht. Art. 40. Enkele leden bevalen een tot den Minister gericht adres van landmeters bij het kadaster, verzoekende 0111 hooger salaris en driejaar- lijksche in plaats van vierjaarlijksche verhoogingen, in 's Ministers wel willende belangstelling aan. Art. 47. De hooge raming van onderdeel a van dit artikel, betreffende kosten van verkoopingen van domeinen, zoowel op deze als de vorige begrooting, gaf aanleiding tot de vraag, waaruit de vele verkoopingen in 1908 en 1909 te verklaren zijn. De leden, die deze vraag stelden, waren in het algemeen voorstanders van uitgifte in erfpacht en hoopten, dat, waar uitgifte in erfpacht mogelijk is, niet verkocht zal worden. Sommige leden wenschten bij deze gelegenheid er hunne voldoening over uit te spreken, dat door het domeinbestuur in zoo ruime mate mede werking is verleend om de vrijwillige opheffing der tienden, ingevolge art. 83 der Tiendwet, te bevorderen. Vooral waar gelijk men meende, dat het geval is particulieren-tiendheffers slechts bij uitzondering tot vrijwillige opheffing medewerken, verdient de houding van het domein- bestuur te grootere waardeering. Art. 48. De mededeeling in den toelichtenden staat, dat het restant der voormalige vestingterreinen te Breda nabij den Haagweg zal worden' geëffend en gerioleerd om dan tot bouwterrein te worden bestemd, deed de vraag rijzen, hoe die terreinen zullen worden uitgegeven. Met het oog op den bouw van arbeiderswoningen aldaar, evenals aan de zuidzijde van den Haagweg, hoopte men, dat zij niet voor den hoogst mogelijken prijs zullen worden verkocht. Op pag. 137 der vorige aflevering werd figuur 1 omgekeerd en de laatste regel verward afgedrukt. Lees: «door eene rem dit rad slechts in één zin draaibaar is, gesommeerd.»

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 225