220 VEREENIGING voor KADASTER en LANDMEETKUNDE. Het Bestuur deelt mede, dat den 3den November j.l. aan Z. E. den Minister van Financien opnieuw een rekest is toegezonden in zake de traktementsregeling der landmeters van het Kadaster. Na opgave der redenen, volgt: „dat het Uwe Excellentie moge behagen, nog als voorloopige verbetering „van den tegenwoordigen toestand, die algemeen als slecht en onbillijk „wordt erkend, te willen overgaan tot eene nieuwe regeling der tractementen „van de landmeters van het Kadaster, met dien verstande, dat met voorloopig behoud van het tegenwoordige aanvangs- en eindsalaris, de „verhoogingen ad 200 gulden in het vervolg zullen worden toegekend om „de drie jaren. „Tevens worde bepaald, dat de termijnen voor die verhoogingen zullen „ingaan op den isten Januari of den isten Juli na dagteekening van het „besluit der benoeming tot landmeter." BIBLIOTHEEK. Van den heer C. W. Gombault, Ingenieur-Verificateur van het Kadaster te Amsterdam, is voor de bibliotheek der Vereeniging ten geschenke ontvangen: S. A. SP AARWATER, Oud-Ingenieur van het Kadaster in Ned.-Indiè', Handleiding bij het Onderwijs in Landmeten en Waterpassen-» Namens de Vereeniging betuigt het Bestuur aan den schenker hartelijken dank. BERICHTEN. Bij Kon. Besl. van 19 September 1908, n°. 36 is aan K. P. J. Oerder te Haarlem op zijn verzoek met ingang van 1 November 1908 eervol ontslag verleend als landmeter vam het kadaster. Bij Kon. Besl. van 5 November 1908, n°. 36 is aan H. ten Oever te Assen op zijn verzoek met ingang van 1 Januari 1909 eervol ontslag verleend als landmeter van het kadaster. Zie: «Boekaankondiging» Tijdschrift v. K. en L. jaargang 1902 blz. 205, en «Nieuwe Geodetische Literatuur», t. p. blz. 207.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 226