Bij resolutie van den Minister van Financiën d.d. 2 November 1908, n°. 8 is aan M. P. Schellekens te Utrecht op zijn ver zoek met ingang van 1 December 1908 eervol ontslag verleend als teekenaar van het kadaster. Bij Kon. Besl. van 9 November 1908, n°. 102 is met ingang van 10 November 1908 bij het Departement van Financiën be noemd tot hoofddirecteur van de registratie, de hypotheken en het kadaster de heer J. D. G. Schuuring, thans directeur van de registratie en domeinen bij genoemd Departement. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken zijn in de commissie tot het examirteeren van hen, die een diploma van geëxamineerd en beëdigd landmeter verlangen, voor het jaar 1908 benoemd tot lid en voorzitter H. J. H euvel ink, hoog leeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; tot leden: M. S. van Dunné, bewaarder van de hypotheken en het kadaster te Utrecht; W. H. L. Janssen van Raay, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; M. de Vos, landmeter van kadaster te Leeuwarden. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is voor het tijdvak van 1 October 1908 tot en met 31 Augustus 1909 benoemd tot assistent voor het landmeten, het waterpassen en de geodetie aan de Technische Hoogeschool te Delft G. J. Dijkerman Jr., c.-i. te Delft. Tot Voorzitter der Staatscommissie inzake registratiewetgeving en hypotheekstelsel is benoemd het lid dier Commissie Mr. W. S. J. van Waterschoot van der Gracht, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en notaris te Amsterdam en tot lid J. A. Enuma, hypotheekbewaarder te Rotterdam. Bij het te Delft gehouden examen voor beëedigd landmeter slaagde op 18 November 1.1. de éénige candidaat, de heer B. van der Werff te Amsterdam. Verplaatsing van landmeters Met 1 October 1908: H. F. C. Smeulders van Hilvarenbeek naar Eindhoven. 221

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 227