2 25 §22 Afstand van Rijksgtond aan de gemeente Maastricht. De onderhandelingen met de gemeente Maastricht zijn nog niet in dat stadium, dat daaromtrent reeds eenige mededeeling kan worden gedaan. Zoo dikwijls blijkt van onderhandelingen door eenig Departement van Algemeen Bestuur over den afstand van voor den publieken dienst vrijgevallen Staatsdomein, wordt dezerzijds zoo noodig de aandacht van den betrokken Minister er op gevestigd, dat het aangaan van dergelijke overeenkomsten behoort tot den werkkring van den Minister van Financiën. §27. Pensioenwetten. De wenschelijkbeid van omwerking en samenvatting van de vele uit- eenloopende pensioenwetten tot één wetboek met een algemeen en een speciaal deel als in het Voorloopig Verslag bedoeld, wordt door den ondergeteekendende ten volle beaamd. Aan deze zaak werd aan zijn Departement reeds aandacht geschonken. Zij zal verder in studie worden genomen. Van de pensioenen van welker toekenning in de eerste helft eener maand bericht inkomt bij het Departement van Financiën, wordt de eerste termijn in de derde week dier maand betaalbaar gesteld. Wordt van het verleenen van een pensioen na den i5den eener maand aan het Departement kennis gegeven, dan heeft de betaalbaarstelling van den eersten termijn plaats in de eerste week der volgende maand. Wanneer een gepension- neerde, in benarde geldelijke omstandigheden verkeerende, verzoekt zijn eersten pensioenstermijn zeer spoedig te mogen ontvangen, wordt voorde uitbetaling daarvan tusschentijds eene betaalsrol opgemaakt. Deze, enkele jaren geleden ingevoerde regeling voldoet goed. Zij houdt op bevredigende wijze rekening zoowel met de belangen der gepension- neerden, als met de eischen der administratie. §28. Pensioenregeling voor zijdelingsche diensten. De ondergeteekende, instemmende met het denkbeeld om door burgerlijke ambtenaren vroeger in zoogenaamden zijdelingschen Staatsdienst bewezen diensten bij hunne pensionneering voor vergelding met pensioen in aan merking te doen komen, is bereid de spoedige indiening van een wetsontwerp tot regeling van deze aangelegenheid zooveel mogelijk te bevorderen. 2g. Inkoop van tijdelijke diensten. Wordt met een „voorstel tot regeling van den inkoop van tijdelijke diensten" bedoeld een wetsontwerp tot regeling van den inkoop voor pensioen van tijdelijke diensten, waarvan niet kan worden aangetoond, dat zij krachtens aanstelling zijn bewezen, dan kan ondergeteekende de in het Voorloopig Verslag gestelde vraag slechts beantwoorden met de toe-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 231