236 Memorie van Antwoord. Regeling van den rechtstoestand der ambtenaren. Een voorontwerp van wet, houdende die regeling, is door den onder- geteekende, reeds spoedig na zijn optreden, aan zijne ambtgenooten ter kennisneming toegezonden. Zoodra hunne adviezen zullen zijn ingekomen, zal aan de bewerking der definitieve voordracht de hand geslagen worden. Vde Hoofdstuk. (Binnenlandsclie Zaken). Voorloopig Verslag. Pensionneering van gemeenteambtenaren en hunne weduwen en iveezen. In verband met de ten vorige jare door de Regeering gedane mede- deeling, dat inzake het vraagstuk der pensionneering van gemeenteambte naren en hunne weduwen en weezen tusschen de Ministers van Binnen- landsche Zaken en van Financiën in beginsel overeenstemming was ver kregen, werd gevraagd, hoever het onderzoek omtrent de vermoedelijke kosten was gevorderd. Men hoopte, dat bij de behandeling van deze voor velen zoo belangrijke zaak de noodige voortvarendheid werd betracht, en vroeg, of binnenkort een wetsvoorstel mag worden tegemoet gezien. Memorie van antwoord. Pensionneering van gemeenteambtenaren en hunne weduwen en weezen. Om tot de kostenberekening te kunnen overgaan, was het noodig eerst door tusschenkomst van de gemeentebesturen van alle gemeenteambtenaren de vereischte opgaven te verzamelen. Deze zijn van ééne groote en een paar kleine gemeenten nog niet ontvangen; nog onlangs werd op spoedige inzending aangedrongen. Voor zoover de opgaven zijn aangekomen, werden daaruit bereids de gegevens voor de eigen pensioenen afgeleid, en is dezer dagen een aanvang gemaakt met de bewerking van de gegevens voor de weduwen- en weezenpensioenen. Daar het aantal der gemeenteambtenaren zeer groot is (pl. m. 47000) en wijl voor de berekening op tal van factoren is te letten, wordt voor dezen arbeid veel tijd gevorderd. Wanneer de berekening geheel zal zijn voltooid, kan thans nog niet met eenige zekeiheid worden medegedeeld. Omtrent de indiening van een wetsvoorstel kan daarom nog geenerlei toezegging worden gedaan. Xde Hoofdstuk. (Landbouw, Nijverheid en Handel). Voorloopig Verslag. Grondbezit. Opnieuw kwam de vraag ter sprake, wat gedaan kan worden om

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 242