243 theekrechten en van de bepalingen betreffende de eigendomsoverdracht van onroerende goederen en schepen, de vestiging van hypotheken en scheepsverbanden, de hypothecaire en kadastrale boekhouding en die der scheepsbewijzen, benevens over eene reorganisatie van het dienstvak der registratie, ingesteld bij Koninklijk besluit van 30 Juli 1906, N°. 75. De staatscommissie is zoover met hare werkzaamheden gevorderd, dat de beëindiging daarvan waarschijnlijk in den loop van het jaar 1909 kan worden verwacht. EERSTE KAMER. Voorloopig Verslag. Algemeene Beschouwingen. 7. a. Salarissen van ambtenaren. Op blz. 13 der Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betreffende hoofdstuk I der Staatsbegrooting voor dit dienstjaar komt het antwoord voor, gegeven op de vraag of de Regeering het niet billijk zou achten, aan alle Staatsambtenaren wier bezoldiging minder dan een zeker bedrag beloopt, zoolang de duurte der levens middelen blijft aanhouden, een tijdelijke verhooging van traktement toe te kennen. Naar aanleiding hiervan werd door een lid in overweging gegeven, de financieele positie der ambtenaren in het algem'een te verbeteren, door hunne werkuren te verlengen en hun in verhouding daarvan meer trak tement te geven, en tevens door hunne pensioensbijdragen te verminderen. Genoemd lid meende, dat dit laatste zeer gevoeglijk kon geschieden, waar de pensioenfondsen jaarlijks een groot surplus aangeven. Bij de behandeling van het wetsontwerp tot regeling van de ontvangsten en uit gaven van het Weduwen- en Weezenfonds van burgerlijke ambtenaren voor 1909 (Gedrukte stukken n". 163 der Zitting 1908-1909) op 30 De cember jl. Handelingen der Eerste Kamer, blz. 188) is de Minister van Financiën medegegaan met de uiterst voorzichtige strooming, die hij eens deels in deze Kamer heeft waargenomen. Maar alles hangt, naar het inzien van dat lid, in deze af van een wetenschappelijke balans, die alleen zou kunnen uitmaken, of bedoelde vermindering al dan niet gewettigd zoude zijn.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 249