heim bij Keulen pas was tot stand gekomen, een tocht gemaakt naar dat terrein. Op deze wijze werden de leden in de gelegen heid gesteld, zich ter plaatse te overtuigen van het nut van de Zusammenlegung en van de groote verbeteringen, welke daardoor tot stand gebracht werden. De Sub-Commissie heeft zich vervolgens onledig gehouden met het samenstellen van eene uitvoerige memorie van toelichting op het concept-wetsontwerp. In den loop des volgenden jaars hoopt de Commissie er in te slagen, haren arbeid te voltooien en de resultaten daarvan aan het Bestuur te kunnen ter hand stellen. BOEKBESCHOUWING. Overschrijving en eigendomsovergang van onroerend goed, door I. Cohen Hzn. Drukkerij «Davo» - Deventer 1908. 't Was zeker een gelukkige gedachte, thans nu de verzekering van eigendoms- en hypotheekrechten op onroerend goed meer dan gewone belangstelling wekt, haar te maken tot onderwerp van een studie, als waarmede de Heer Cohen zijn academische loopbaan besloot. We zijn den schrijver erkentelijk voor de welwillendheid ons met zijn arbeid bekend te maken. Het geschrift beweegt zich op het terrein, waar ook onze Vereeniging reeds tal van jaren werkzaam was, doch hoe nauw ook het onderwerp van dit proefschrift is verwant aan de belangen die wij voorstaan, slechts schoorvoetend voldoen we aan de uit- noodiging tot het leveren van recensie, ons bij de toezending van het boekwerk gedaan. Een groot deel der geleverde be schouwingen toch is van uitsluitend juridisch-dogmatieken aard, valt dus buiten onze competentie en het standpunt van den scherpzinnigen schrijver, die wel zoo vriendelijk is te erkennen (pag. 79), dat Mr. Treub «een goed inzicht» heeft in de betee- kenis van 't negatieve stelsel; die constateert (pag. 81 en 82), dat de Heeren Hamaker en Boer elkaar in verwarring voorbij- redeneeren uit gemis aan wetenschappelijk onderscheidingsver mogen en (pag. 114) dat Prof. Naber in de kunst van lezen bij hem ten achter staat, maant tot voorzichtigheid. 256

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 262