«Het voorl. comité heeft gemeend, dat het belang der zaak «haast gebiedend noodzakelijk maakte; het zag zoo gaarne de «Vereeniging vóór i Januari opgericht. «Oudejaarsavond 1907 onderteekende ik mijn eersten oproep «is oudejaarsavond 1908 de Vereeniging opgericht, dan zal ons «toch wel ontgaan het verwijt van den Jan-Salie-geest, het ver- «wijt van de Oud-Hollandsche langzaamheid en traagheid». Met het aangeven van eenige maatregelen van orde voor een goed verloop der beraadslagingen besluit spr. zijn zeer toegejuichte rede. He behandeling van Statuten en Huishoudelijk reglement zullen wij niet op den voet volgen, doch slechts enkele belangrijke be slissingen op den voorgrond brengen: 1 Allereerst worde geboekstaafd, dat de Vereeniging den naam zal dragen van: Vereeniging tot ondersteuning van ambtenaren en beambten in 's Rijks dienst. 2°. Tijdehjke Ambtenaren en Beambten zullen aanstonds kunnen toetreden, doch eerst na 5 jaar onafgebroken tijdelijken dienst voor steun in aanmerking komen. 30. Aan de op te richten Voorschotbankzal een Spaarbank kunnen worden verbonden. 4°. Ondersteuning zal zich kunnen uitstrekken tot opneming in een der bestaande Sanatoria. Tot stichting van een eigen Her stellingsoord zal zoodra mogelijk worden overgegaan. 5°. Aan een of meer leden van het bestuur zal een bezoldiging toegekend kunnen worden. 6°. Geen ondersteuning wordt verleend aan hen, die korter dan 2 jaren onafgebroken lid zijn. Voor hen die toetreden vóór 1 Juli 1909 wordt dat tydvak gesteld op 1 jaar. 7°. De organisaties zullen als zoodanig geen stemrecht hebben. Zij zullen alleen het recht hebben, voorstellen in te dienen voor de alg. vergaderingen en in vereeniging met 4 andere organisaties een buitengewone vergadering kunnen uitlokken. Hun geldelijke joijdrage is afhankelijk van hun ledental. De minimum-contributie is echter voor leden van aangesloten organi saties 50 cent lager dan die voor anderen (nl. 1,50 en f 2. 2Ó3

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 269