35 EEN SLOTWOORD. In eene brochure, getiteld «Na den Veldtocht», aangeboden aan het Bestuur en aan de leden der Vereeniging voor K. en L., houdt de heer Hoffmann te Utrecht tal van beschouwingen over het, in de 5de aflevering van het tijdschrift, opgenomen verslag der 2 3ste Algemeene Vergadering te Amsterdam gehouden. Ik kan mij noch als lid, noch in mijne kwaliteit van Voorzitter der Vereeniefinef voor K. en L. met de kritiek van den heer H. vereenigen. Toch zou ik daarover het stilzwijgen bewaren, ware het niet, dat de onjuiste voorstelling van feiten, het m. i. tegen beter weten in verkeerd uitleggen van woorden, het bespreken van enkele uitdrukkingen, waardoor het geheel uit zijn logisch verband wordt gerukt en waaraan de heer H. zich schuldig maakt, bij enkele oningewijden aanleiding zou kunnen geven tot ver keerde gevolgtrekkingen. Om dit te voorkomen wil ik enkele punten bespreken, opdat de leden een ander inzicht mogen krijgen omtrent de feiten zooals die door den heer H. worden voorgesteld. Op bladz. 4 zegt de heer H.: «Eene grief van heel anderen aard heb ik tegen de zinsneden «op bladz. 2ii en 212, waarin ik word afgeschilderd als vrijwel «volstrekt onverzoenlijk en waarin het Bestuur zich zelf de sym- «pathieke rol van den snood afgewezen vredestichter toebedeelt.» En in eene noot: «Meer in het bijzonder richt zich deze opmerking tot de H.H. «Paulussen en de Vries, wier houding verre van schitterend was.» In deze zinsnede, alsook in de daarop volgende, worden de handelingen van het Bestuur c. q. van de heeren de Vries en mij, in zake het geschil gerezen op 20 Augustus 1906 te Ginneken, in een geheel verkeerd daglicht gesteld. De heer H. wordt, volgens zijne eigene woorden, in het verslag als vrijwel volstrekt onverzoenlijk afgeschilderd. Welnu, de verslaggever noch het Bestuur nemen daarvan een enkel woord terug. De heer H. was volstrekt onverzoenlijk, zooals uit het volgende zal blijken. Op de Bestuursvergadering van 1 November 1906, tArnhem gehouden, werd den heer H. de ware toedracht der zaak onde O O

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 35