Zou het mogelijk zijn dat, ruim twee decenniën door een groep personen den door haar gevonden «leugen» prefereeren zoude boven de «waarheid» harer tegenstanders? De enkeling moge door eigen belang daartoe gedreven worden, in een samenwer kende gemeenschap is de resultante der uiteenloopende motieven een waarheidzoekende niet waarheidvliedende kracht. Genoemd betoog kunstig weefsel van scheeve voorstellingen, lustwarande van stijlbloempjes, vol ironische wendingen behelst buiten hernieuwd beroep op meermalen omvergeworpen schrik beelden, in hoofdzaak persoonlijke aanvallen. Zeer terecht vroeg de schrijver daarvoor geen gastvrijheid in ons tijdschrift. Wijl de vereenigingsbelangen allerminst gediend kunnen zijn met voortzetting van dergelijke, onverkwikkelijke discussiën is het zeker ongewenscht daarvoor verder de ruimte in het tijdschrift beschikbaar te stellen. Red. HERSTELLINGSOORD VOOR RIJKS-AMBTEN AREN. Aan de Rijks-ambtenaren van alle takken van dienst. Een dezer dagen las ik in de N. R. Ct. dat er was opgericht een Ondersteuningsfonds voor uitkeering bij ernstige of langdurige ziekte, ten behoeve van ambtenaren en beambten der posterijen en telegrafie, verpleegd zoowel in eigen woning als in een zieken huis of sanatorium. Het oprichten van dergelijke vereenigingen juich ik ten zeerste toe. Met eene betrekkelijk geringe bijdrage van de leden kan 39 Het "Weekblad voor het Notariaat, N°. 122, de verschijning van de brochure «Na den Veldtocht» aankondigende oordeelt: «Zij, die het Tijdschr. v. K. en L. «volgden, weten, dat in den boezem der Ver. v. K. en L. een heftige, zeer persoon- «lijke strijd heeft gewoed over het vraagstuk van het kadaster met bewijskracht «Wat ons bij de lezing der gevoerde discussies en ook van deze brochure telkens «heeft getroffen is de sterk persoonlijke wijze van polemiseeren, die bij bijna alle «schrifturen zoo duidelijk op den voorgrond tieedt en zeker aan de zaak zelve geen «goed heeft gedaan».

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 39