JAARGANG XXIV. Niet met gulden letteren, stellig met een kenmerkend type zal in de annalen onzer Vereeniging het veelbewogen afgeloopen jaar moeten worden ingeschreven, dat zich door zoo opvallende ge beurtenissen van zijne voorgangers onderscheidt. Laten de buitengewone Algemeene Vergadering en de merk waardige Jaarvergadering geene aangename indrukken achter, zij stemmen tot tevredenheid, tot vertrouwen in de toekomst. Aan ramp en onspoed bleek de Vereeniging energiek het hoofd te kunnen bieden; haar stabiliteit heeft veler verwachtingen over troffen. Geheel zonder verliezen heeft zij echter den strijd niet mogen voeren; de redactie van haar tijdschrift bleef op het slagveld. Bezetting van de opengevallen plaats is eerste levensvoorwaarde voor ons orgaan. Hoezeer ons bewust van het hoogst moeilijke van die taak, nu anderen die eer dan wij daarvoor zouden zijn aangewezen, redenen hebben thans geen werkzaam aandeel te nemen in de leiding der vereenigings-aangelegenheden, achten wij afwijzing van het op ons gedaan beroep, in strijd met onzen plicht. Wij aanvaardden daarom de redactie, doch in de stellige ver wachting, dat onze functiën van intermediairen aard zullen zijn, en weldra door meer geoefende hand zullen worden overgenomen. Een bescheiden doel staat ons voor oogengestreefd zal worden het tijdschrift te bewaren in de achting, die het zich in haar drie-en-twintig-jarig bestaan mocht verwerven, het, getrouw aan de traditie, te doen blijven een orgaan, waarin de hangende vraagpunten zonder vooringenomenheid worden bezien. Dat velen ons krachtig steunen Wij achten het een gelukkig teeken, dat wij dezen jaargang mogen openen met een bijdrage van den oprichter van onsTijdschrift. Gonnchem, I T anuan 1008. Zwolle, de Vries, de Wal.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 3