zoo goed als zeker zou zijn, anderen wien het zoo veel goed zou doen indien zij gedurende eenigen tijd volslagen rust, gepaard aan goede voeding en verpleging, konden genieten in een luchtig huis in eene aangename, boschrijke streek gelegen Wie uwer kent ze niet, die dit alles moeten ontberen omdat het tractement van den ambtenaar te gering is om de kosten te betalen, die een dergelijk verblijf buiten medebrengt? De resultaten in het herstellingsoord te Lunteren waren in 1906 weer «hoogst bevredigend» Mede-ambtenarenZou het niet mogelijk zijn dat er ook door en voor ons een «herstellingsoord» werd opgericht? Hoe ik mij de zaak voorstel? Een herstellingsoord als te Lunteren? Of ook een inrichting voor beginnende lijders aan tuberculose? Of de op te richten vereeniging tevens kan werken als onder steuningsfonds, zoodat de bedellijsten voorgoed tot het verledene kunnen behooren? Hoe aan het geld voor de oprichting te komen? Hoe die inrichting in stand te houden? Of het op den weg van het Rijk en de pensioenfondsen zou liggen om subsidie te verleenen? Ik wil deze en meerdere vragen, die bij u mochten opkomen, niet pogen te beantwoorden. Zijt ge met mij van oordeel dat de behoefte aan eene dergelijke inrichting bestaat, dan ben ik optimist genoeg te meenen dat in die behoefte kan worden voorzien. De onderwijzers kregen het gedaan. Zouden dan duizende rijksambtenaren, indien zij de handen ineenslaan, dit ook niet kunnen doen? Niet dat ik mij voorstel dat het gemakkelijk zal zijn. 't Zal tijd en moeite kosten! En al duurt het dan ook eenige jaren vóór een herstellingsoord voor rijks-ambtenaren zal kunnen worden in gebruik genomen wordt de behoefte er aan algemeen erkend laat ons dan er een begin mede maken, al is dat begin ook nog zoo bescheiden. Wilt het idéé in uwe vakvereenigingen bespreken en zijt ge tot een resultaat gekomen, doet dit dan weten aan ondergeteekende, die zich voorstelt indien zijn voorstel voldoende instemming vindt in het a.s. voorjaar eene vergadering van afgevaardigden 41

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 41