J. A. Enuma, bewaarder der hypotheken en van het kadaster te Rotterdam. J. J. ter Laag, controleur van de grondbelasting te s-Gravenhage-, M. de Vos, landmeter van het kadaster te Leeuwardenen H. van den Briel, landmeter van het kadaster, werkzaam aan het Departement van Financiën, tevens Secretaris. Op 29 Januari 1908 is in den ouderdom van 55 jaar overleden de teekenaar van het kadaster V. P. van Steensel van der Aa te Utrecht. Dezer dagen overleed op hoogen leeftijd te den Haag Jacob Kuijper, oud-ontvanger der rijks-directe belastingen, meer bekend als ontwerper en teekenaar van kaarten en als bekwaam aard rijkskundige. Aan zijn noesten arbeid danken wij naast de eerste werken Wereldkaart voor den handel, Kaart van het Kanaal en Aard beschrijving, 1857, o.a. nog de volgende cartografische uitgaven: Groote Kaart van Europa, voor kantoren en school, 1 a 5.000.000, 1861Natuur- en staathuishoudkundige Atlas van Nederland, 1866; Atlas van Nederland en de Overzeesche Bezittingen, 1866; Ge meente-Atlas van Nederland, ongeveer 1200 kaartjes, i8Ó9env.v. Orografische en Staatkundige Atlas met N. W. Posthumus 1880; Wereld-Atlas v. h. Nieuws v. d. Dag 1880; de Republiek der Vereen. Nederlanden iSpS. Kuijpers arbeid werd in Nederland en in den vreemde zeer gewaardeerd, getuige zijn lidmaatschap van Gesellschaft f ür Erd- kunde» te Berlijn, van congressen, waar mannen als wijlen Prof. Petermann, van Richthof en, Kirchhoff en nog levenden als Wagner, Gerland, Woerhoff enz. tot zijne vrienden hebben behoord. In Frankrijk was hij medevertegenwoordiger voor Nederland bij de beraadslagingen over de doorgraving van Panama's landengte onder voorzitterschap van Ferd. de Lesseps. Van het Kon. Ned. Aardr. Genootschap was K. medeoprichter en eerelid. 44

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 44