04 verbod van vereeniging van perceelen of perceelsgedeelten; 2°. de aanteekening der inschrijving bij nieuwe nommers te worden overgebracht; 3°. bij elk bestaand nommer aantèekening te geschieden van doorhaling van inschrijvingen; 4°. overbrenging of doorhaling zoodanig gecontroleerd te worden, dat vergissingen zich steeds verraden. De oplossing van dit vraagstuk is toegelicht in de bijgevoegde hulpkaarten en formulieren (biz. 6o a 63.) De opvolgende indeelingen van het terrein zijn op de hulp- kaarten voorgesteld. Op perceel 25 rusten de inschrijvingen 50/3 en 51/7, die ter ver gemakkelijking van het overzicht in het figuur zijn vermeld. Bij gewone bijhouding van het register Ó9a schijnen zij ook te rusten op al de nieuwe nommers die vervolgens ontstaan, n. 1, op 103, 154» 155, 156, 180, 181, 182. In het bijgevoegd model register Ó9a vindt men naast elk perceelnummer, in de breede kolom links: de inschrijvingen, die er werkelijk op drukken, rechts: de inschrijvingen die onder eene bijhouding als de tegenwoordige er bovendien op schijnen te rusten (besmetting.) Perceel 181 bijv. is rechtens onbezwaard, het op gewone wijze bijgehouden register wijst 3 besmettings hypotheken aan. Inlichtingen omtrent een paar teek ens, die thans niet gebruike lijk zijn, mogen hier voorafgaan aan de uiteenzetting der wijze van bijhouding. De aanteekening 50/3 (25) achter sommige perceelen, bijv. achter nommer 155 in het register 69a, wil zeggen: de inschrijving 50/3 rust op dat deel van perceel 155 dat afkomstig is van perceel 25 De aanteekening 103 A 17 op het register 69s staat in ver band met hypotheek gevestigd op een perceelsgedeelte. Het is bezwaarlijk verkoop of bezwaring van perceelsgedeelten geheel uit te sluiten, bijv. bij veiling in kavels, die dikwijls gecombineerd worden gegund, bij voorloopige contracten aangegaan onder op schortende voorwaarde enz. Dergelijke verkoop of bezwaring behoeft ook niet noodwendig tot moeilijkheden in de boekhouding aanleiding te geven, als maar vaststaat welk perceelsgedeelte wordt bedoeld. Dit is het geval als ambtelijke meting heeft plaats gehad en daarvan een meetbrief in Duitschen of Indischen trant wordt

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 64