92 c. de schuldvordering sub B aan Johan Koning, kassier te Eindhoven. Partijen geven in de akte toestemming tot overschrijving bij uittreksel. Een dergelijk uittreksel, bevattende de toewijzing der zaken sub A en B, wordt 4 Augustus 1907 ten hypotheekkantore te E (waaronder de ge meenten Geldrop en Stratum ressorteeren) ter overschrijving aangeboden. Daarbij wordt den bewaarder mondeling verzocht den verkoop der hypothecaire schuldvordering in het register, naast de inschrijving deel 78 N". 121, aan te teekenen. Gemotiveerd op te geven. i°. Is bovenbedoelde toewijzing volgens burgelijk en fiscaal recht aan de overschrijving onderworpen? 20. Kan geëischt worden, dat de bewaarder voldoet aan het mondeling verzoek om den verkoop der hypothecaire schuldvordering naast de in schrijving aan te teekenen? 30. Welk nut heeft deze aanteekening? 4°. Is de toestemming tot extractsgewijze overschrijving op geldige wijze gegeven; zoo neen, hoe had dit moeten geschieden? 50. Welke bewerkingen worden door de voorschriften omtrent de hypothecaire boekhouding geëischt naar aanleiding van de indiening van voormeld uittreksel? 6°. Zijn, met het oog op de bestaande wettelijke voorschriften ten aanzien der vermelding van kadastrale kenmerken, ook overtredingen te constateeren en zoo ja, welke? 7°. Hoe moet de kadastrale tenaamstelling der verkochte onroerende goederen geschieden? VEREENIGING voor KADASTER en LANDMEETKUNDE. Het Bestuur Bericht, dat in antwoord op de circulaire d.d. 4 Maart 1.1. zes leden zich tegen het verleenen van de daarbij gevraagde ontheffing hebben verklaard. Het voornemen bestaat, het rapport der Commissie van voor lichting en het request aan de Regeering betreffende de tractementen der landmeters te gelegener tijd te publiceeren. Leden der Vereeniging en abonné's op het Tijdschrift, die het bedrag van hunne contributie of het abonnement voor het jaar 1908, resp. ƒ5.en ƒ2.50, per postwissel aan den ondergeteekende

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1908 | | pagina 92