io8 tot bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheeps- bewijzen te Goes A. Kleijn, thans ontvanger der registratie en domeinen aldaar. Op zijn verzoek is de benoeming van den heer P. Sillevis tot lid der commissie voor het examen voor landmeter van het kadaster ingetrokken en is bij resolutie van 11 Mei 1909, n°. 13 Regie, in zijne plaats benoemd de Heer G. B. H. de Balbian, landmeter van het kadaster te 's Gravenhage. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is met ingang van 21 Augustus 1909 aan G. J. Dykerman Jr., civiel-ingenieur, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als assistent voor het landmeten, het waterpassen en de geodesie aan de Technische Hoogeschool te Delft. Verplaatsing van landmeters: Met 1 Juni 1909: J. H. Loewer van Zierikzee naar 's Gravenhage. Verplaatsing van adspirant-landmeters Met 1 Juni 1909: J. H. Marring van Eindhoven naar Rotterdam. J. G. Ferwerda Amsterdam Rotterdam. J. Al ving Amsterdam Rotterdam. A. J. Schooleman Leeuwarden Rotterdam. Op 16 Mei j.l. is in den ouderdom van 53 jaar overleden de landmeter van het kadaster P. C. Prins te Utrecht. Met den Heer Prins is aan velen, te vroeg, een trouwe vriend ontvallen. Door zijn oprecht en eerlijk karakter, zijn onbe vangen oordeel was de thans ontslapene iemand, tot wien ieder, die met hem in aanraking kwam, zich aangetrokken gevoelde. Beschei den van aard, was het hem geen behoefte zich op den voorgrond te plaatsen of van zich te doen spreken; waar het pas gaf, wist hij den arbeid van den landmeter te doen eerbiedigen, den naam van het Kadaster, dat hij met groote toewijding diende, hoog te houden. Vrijdag 21 Mei werd zijn stoffelijk overschot ter aarde besteld. Een rijke bloemenschat getuigde van stille hulde, door vrienden en kennissen aan zijne nagedachtenis gewijd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 108