Hi Driehoeksmeting. Personeel. Gedurende 1908 bestond het personeel voor de driehoeksmeting uit de volgende heeren de ingenieurs iste klasse N. Wildeboer en J. A. van Eyk Bijleveld; de ingenieurs Cd. H. Bijl, J. Canters, J. B. de Hulster, J. W. Die- perink. W. B. Peteri en H. Heyl; de landmeters van het kadaster, gedetacheerd bij de commissie, F. H. A. J. Bingen en Th. L. Kwisthout en den schrijver H. Vuurman. Primaire driehoeksmeting. Er werd voortgegaan met het gereedmaken van de copy voor de publicatie der uitgevoerde metingen en de daaruit berekende resultaten. Door verschillende omstandigheden kon echter het drukken niet worden hervat. Secundaire driehoeksmeting. De terreinwerkzaamheden van de secundaire driehoeksmeting werden dit jaar in aansluiting aan die van het vorig jaar voortgezet door drie ploegen, die daartoe op 1 Mei naar het terrein vertrokken, terwijl ten einde ook het vele rekenwerk te doen voortgaan, de ingenieurs Cd. H. Bijl en J. Canters dezen zomer te Delft bleven voor het bijwerken van de in den loop der jaren achterstallig gebleven rekenwerkzaamheden. De eerste ploeg bestond uit den landmeter Bingen als chef en den ingenieur Peteri; de tweede uit den landmeter Kwisthout als chef en den ingenieur Dieperink, en de derde uit den ingenieur de Hulster als chef en den ingenieur Heyl. De eerste ploeg voltooide de verkenning van het terrein ten noorden begrensd door de gebroken lijn DordrechtRotterdamMonster, ten zuiden door de zuidzijde van de eilanden Goeree en Overflakkee. Door haar werden de metingen volbracht op de stationsSpringer, Goedereede, Melissant, Herkingen, Oude Tonge I, Ooltgensplaat, Tien- gemeten, Middelharnis I, Sommelsdijk, Piershil, Westmaas, Numansdorp, Strijen, Willemsdorp, Nieuw-Vosmeer I en Willemstad I. Op alle stations werden tevens de noodige centreeringsmetingen gedaan. Bovendien hadden aanvullingsmetingen plaats te Dordrecht I en geschied den centreeringsmetingen te Oud-Gastel, Ernsens Kasteel, Wernhoutsburg en Hellevoetsluis I. De centreeringsmetingen te Oud-Gastel geschiedden wegens het ver moeden van een kleine overhelling van den toren tengevolge van het bouwen van een nieuwe kerk bij dien toren. De tweede ploeg zette de verkenning van het terrein zuidwaarts be grensd door de gebroken lijn WoerdenNieuwkoopBrederode in noorde-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1909 | | pagina 141